نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> براساس اعلام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ، ثبت نام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی از امروز شنبه 19 آبان ماه از طریق سامانه سجاد آغاز می شود .
> براساس اعلام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ، ثبت نام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی از امروز شنبه 19 آبان ماه از طریق سامانه سجاد آغاز می شود .
به گزارش خبرنگار مهر ، تمام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی می توانند از امروز شنبه 19 آبان 97 فرمهای لازم به همراه مدارک مورد نیاز را تکمیل و در سامانه سجاد به آدرس portal .
saorg .
ir بارگذاری کنند .
لازم است متقاضیان دریافت ارز دانشجویی به نکات زیر دقت لازم را داشته باشند .
ارز دانشجویی صرفاً در بازه زمانی یک مهر 97 تا 29 اسفند 97 یعنی از مهر تا اسفند 1397 تعلق می گیرد .
طبق بخشنامه بانک مرکزی ، مبنای نرخ ارز درخصوص حواله های ارزی ، نرخ ارز حواله مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) و در مورد اسکناس ، نرخ ارز اسکناس مندرج در سامانه مذکور خواهد بود .
باتوجه به تغییر سامانه ارزی از سامانه مشارکت دانشجویی (نشا) به سامانه جامع دانشجویی سجاد ، تمام دانشجویان متقاضی در مرحله اول در سامانه جدید (سامانه سجاد) ثبت نام کرده و در مرحله بعدی درخواست ارز دانشجویی کنند .
طبق بخشنامه بانک مرکزی ، ارز دانشجویی به مقاطع دکتری ، کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و برای مقطع کارشناسی فقط دانشجویانی که شروع به تحصیل آنها قبل از 31 اردیبهشت 97 بوده ، می توانند درخواست کنند .
سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان بوده ، مراحل و ضوابط پرداخت ارز (نوع ، میزان و نرخ) براساس دستورالعمل بانک مرکزی و بر عهده بانک های عامل (تجارت و سامان) است .
با توجه به اینکه تمام فرآیندها و خدمات به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه انجام می شود ، نیازی به مراجعه حضوری نیست .
متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت سوالات متداول در سامانه سجاد مراجعه کرده و در صورتی که پاسخ مورد نظر وجود نداشت ، سوالات خود را از طریق ایمیل support@saorg .
ir ارسال کرده و پیگیری کنند .
برای کسب اطلاع و پیگیری از وضعیت درخواست ، متقاضی می تواند به پروفایل و ایمیل شخصی اعلام شده مراجعه کند .
متقاضیان جهت ارتباط با پشتیبانی سامانه ، از گزینه درخواست پشتیبانی سامانه سجاد در منوی خدمات استفاده کنند .