نمایش خبر
ابتکار
> شهردار کرج گفت : شهرداری کرج یکی از منضبط ترین شهرداری های کشور در تعامل با بانک شهر بوده است.
> شهردار کرج گفت : شهرداری کرج یکی از منضبط ترین شهرداری های کشور در تعامل با بانک شهر بوده است .
علی اصغر کمالی زاده در برنامه «گفت و گوی ویژه خبری» ضمن قدردانی از عملکرد محمدرضا احمدی نژاد سرپرست سابق شهرداری کرج ، افزود : کلانشهر کرج با مشکلات متعددی روبرو است که رشد نامتوازن جمعیت به این مشکلات دامن می زند .
شهردار کرج با اعلام اینکه در شرایط کنونی عددِ میزان تقاضا نسبت به ارایه خدمات بیشتر است ، گفت : امیدواریم در دوره جدبد بتوانیم با کمک و همراهی مردم و دستگاه های اجرایی خدمات ارزنده ای به شهروندان ارائه کنیم .
رای حداکثری اعضای شورا نقطه قوت است کمالی زاده به اعتماد حداکثری اعضای شورای شهر کرج در انتخاب وی به عنوان شهردار کرج نیز اشاره کرد و گفت : این اعتماد علاوه بر سنگین کردن بار مسئولیت ، نقطه قوتی برای اداره شهر خواهد بود .
وی با اشاره به برنامه های ارائه شده خود ، افزود : کرج در بخش های فرهنگی ، اجتماعی ، محیط زیست ، عمران و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی نیازمند اقدامات اساسی است .
شهردار کرج توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی را یکی از دغدغه های مجموعه مدیریت شهری دانست و ادامه داد : در حالی طی 10 سال گذشته ناوگان حمل و نقل عمومی کرج با بیش از یک هزار دستگاه اتوبوس و میانگین سنی زیر 5 سال مسافرین درون شهری را جابه جا می کرده که این رقم در حال حاضر به 360 دستگاه اتوبوس با میانگین سنی بیش از 9 سال رسیده است .
کمالی زاده فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی را از مهمترین مشکلات این کلانشهر عنوان کرد و افزود : برنامه ریزی خوبی برای تامین منابع مالی و بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی شهر انجام شده است .
این مسئول ادامه داد : امیدوارم با ارائه بسته های تشویقی شاهد فعالیت و حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در این حوزه باشیم .
کرج یکی از منضبط ترین شهرداری های کشور است وی در پاسخ به این سوال که بدهی مالی شهرداری به بانک شهر به چه میزانی است ، گفت : شهرداری کرج یکی از منضبط ترین شهرداری های کشور در تعامل با بانک شهر بوده است ، این مجموعه حداقل ترین میزان تسهیلات را از این بانک دریافت و کمترین اوراق مشارکت را عرضه کرده است .
شهردار کرج تصریح کرد : برخی کلانشهرها نظیر قم و اهواز 3 برابر شهرداری کرج اوراق مشارکت عرضه کرده اند .
به گفته کمالی زاده؛ اولین مشکل شهر کرج تامین منابع مالی است که بیشترین وقت و انرژی مجموعه مدیریت شهری صرف این موضوع می شود .
وی از صاحبان سرمایه خواست با توجه به ظرفیت های ویژه کرج نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنند تا با مشارکت جمعی شهر با شتاب بیشتری در مسیر توسعه و آبادانی حرکت کند .
رفع مشکلات زیست محیطی دغدغه مجموعه مدیریت شهری است شهردار کرج رفع مشکلات زیست محیطی را از موضوعات حائز اهمیت دانست و یادآور شد : مشکلات زیست محیطی با همکاری همه دستگاه ها امکان پذیر خواهد بود .
این مسئول در پاسخ به این سوال که شهرداری کرج چه برنامه ای برای زیباسازی شهری و بهسازی ورودی های شهر دارد ، گفت : در تلاش هستیم با توسعه فضای سبز شهر را در بُعد بازآفرینی توانمند کنیم .
کمالی زاده با تاکید بر آن که کرج نیازمند آراستگی شهری است ، ادامه داد : مثل تمام شهرهای معتبر جهان کرج به هارمونی شهری نیاز دارد که تا کنون از این موضوع دور بوده است .
شهردار کرج نصب تابلوهای متعدد تبلیغاتی را سبب آشفتگی بصری و ایجاد مزاحمت برای شهروندان دانست و ادامه داد : باید از سیستمی واحد ، زیبا و تخصصی در این حوزه استفاده کرد تا آرامش روحی و روانی به شهروندان بازگردد .
به گفته شهردار کرج ، ایجاد پیاده راه های زیبا موجب بازآفرینی شهری و حفظ حریم امن برای شهروندان می شود .
کمالی زاده در ادامه با اشاره به بازآفرینی خیابان آزادی رجایی شهر (ایجاد پیاده راه خیابان اصلی گوهردشت) ، گفت : کسبه این مسیر با انسداد کامل و ایجاد پیاده راه مطلق در این محدوده موافق نبودند اما طرح تعریض پیاده راه و ایجاد بستر لازم برای تردد ناوگان حمل و نقل عمومی مورد موافقت کاسبان این منطقه قرار گرفته است .
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه 12 میلیارد تومان اعتبار برای احداث پیاده راه محدوده پل صفوی تا اتوبان کرج _ قزوین در محور شرقی رودخانه کرج در نظر گرفته شده است ، یادآور شد : احداث فضای سبز عمودی در این منطقه ، بازپیرایی و سنگ فرش کوچه باغ کلاک برای هدایت مردم به حریم رودخانه و تبدیل روخانه از فضای بی دفاع شهری به فضای باز آفرینی از دیگر برنامه هایی است که در دستور کار قرار دارد .
شهردار کرج با اشاره به اینکه برای تولید ثروت در شهر باید با بهسازی سیما و منظر شهری مورد توجه باشد ، اظهار کرد : پیرو برنامه های یاد شده در حوزه سیما و منطر شهری ، عملیات بهسازی ورودی غربی کرج ، لکه گیری آسفالت ، نظافت شهری و توسعه فضای سبز محدوده میدان حصارک انجام شده است .
ایجاد باغ کتاب در دانشگاه خوارزمی کمالی زاده با بیان اینکه شهرداری کرج در نظر دارد در نشستی با رئیس دانشگاه خوارزمی ، نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر مجموعه ای تحت عنوان باغ کتاب در دانشگاه خوارزمی احداث کند ، ادامه داد : این اقدام با استقبال بی نظیر اصحاب فرهنگ ، قلم ، علم و پژوهش همراه خواهد شد .
به گفته کمالی زاده شهردار کرج ، جانمایی ترمینال درحوزه غربی کرج برای تسهیل در تردد مسافرین و شهروندان از دیگر برنامه های در دستور کار مجموعه مدیریت شهری است .