نمایش خبر
دنیای اقتصاد
> ایسنا : وزیر علوم گفت : تغییری در آیین نامه بورس دانشجویان تحت عنوان شروط انتقال بورسیه از خارج به داخل داده نشده است .
> آخرین وضعیت تخصیص ارز دانشجویی در سال 97 ایسنا : وزیر علوم گفت : تغییری در آیین نامه بورس دانشجویان تحت عنوان شروط انتقال بورسیه از خارج به داخل داده نشده است .
دکتر منصور غلامی در حاشیه سومین نشست سراسری «دستیاران ویژه حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی و اولین نشست رابطین حقوق شهروندی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها» در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت ارز دانشجویی در سال جاری ، اظهار کرد : وزارت علوم درباره تأمین ارز برای دانشجویانی که با هزینه شخصی خود به دانشگاه های خارج از کشور رفته اند ، مسئولیتی نداشته و هیچ مبلغی از سهمیه منابع ارزی وزارت علوم به این دانشجویان تعلق نمی گیرد و این وزارتخانه صرفاً نقش تأیید مدارک تحصیلی آنها را دارد .
وزیر علوم اضافه کرد : آیین نامه انتقال دانشجویان خارجی به داخل از قبل بوده و براساس این آیین نامه ، هر دانشجو در هر مقطعی به ویژه تحصیلات تکمیلی می تواند به دانشگاه های داخل منتقل شود و اکنون نیز همان آیین نامه در حال اجرا است .
وی گفت : ما برای تسهیل در بازگشت دانشجویانی که در خارج از کشور به دلیل محدودیت های ارزی دچار مشکل شده بودند ، صرفاً مدت زمانی که در خارج بوده اند را یک ترم کاهش داده ایم .
وی در پایان خاطر نشان کرد : قبلا اگر اعلام کرده بودیم دانشجویان باید یکسال تحصیل کنند تا بازگردند ، این مدت زمان یکساله را به یک ترم تغییر دادیم و تغییری در شروط آیین نامه انتقال به وجود نیامده است .
این دانشجویان براساس مدارک تحصیلی که به دانشگاه ها ارائه می دهند ، پذیرش می شوند و پذیرنده اصلی دانشگاه ها هستند و وزارت علوم کسی را به دانشگاه ها تحمیل نمی کند .
کلمات کلیدی : وزیر علوم ارز دانشجویی.