نمایش خبر
عصر اقتصاد
> وزیر علوم گفت : آمادگی لازم را داریم تا در حوزه های تشویق ، تامین و توسعه حقوق شهروندی در وزارت علوم ، دانشگاه ها و مجموعه پژوهشی همکاری علمی لازم را داشته باشیم.
> وزیر علوم گفت : آمادگی لازم را داریم تا در حوزه های تشویق ، تامین و توسعه حقوق شهروندی در وزارت علوم ، دانشگاه ها و مجموعه پژوهشی همکاری علمی لازم را داشته باشیم .
سومین نشست سراسری «دستیاران ویژه حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی و اولین نشست رابطین امور حقوق شهروندی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها» که با حضور منصور غلامی (وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری) و شهین دخت مولاوردی (دستیار ویژه رئیس جمهور در حقوق شهروندی) صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد .
منصور غلامی در این نشست عنوان کرد : شورای عطف مجموعه ای فعال و تاثیرگذار در توسعه مباحث مربوط به حقوق شهروندی بوده و هست ، انشالله این موارد در به ثمررساندن موارد بیش از پیش موثر واقع شود .
من در جلسات حقوق شهروندی حضور داشته ام .
در وزارت علوم ، توسعه حقوق شهروندی باید فعال تر عمل کند ، این منشور برنامه هایی با نگاه آموزشی تربیتی دارد تا جوانانی که بهترین دوره زندگی خود را در دانشگاه ها می گذرانند ، آن را فرابگیرند .
همچنین ما اخذ برنامه درسی را در راستای برنامه های خود قرار داده ایم که دانشجویان می توانند آن را به طور اختیاری کسب کنند .
همچنین این منشور در فعالیت های دانشجویی مانند تشکل های سیاسی و اجتماعی دانشجویان در معاونت فرهنگی مورد توجه است .
منصور غلامی بیان کرد : اینکه ما بتوانیم در مقاطعی در حوزه شهروندی داشته باشیم ، نیازمند برنامه است و امیدواریم که بتوانیم در راستای آن به نتایج مطلوبی برسیم .
همچنین رعایت اجرای حقوق شهروندی در گروه های نظارتی دانشگاه ها و بحث های مدیریتی مطرح و بر آن تاکید شده است .
وی افزود : با تحولاتی که در مباحث زندگی جدید اتفاق افتاده ، رویکردهای جدید بسیار مهم است .
در همین راستا در نظر داریم منابع علمی بیشتری در دسترس دانشجویان و اساتید به صورت کاربردی و پژوهشی قرار گیرد .
وزیر علوم با اشاره به گروه های فعال دانشگاه گفت : محیط های دانشگاهی ما دارای سه رده فعال شامل کارمندان ، اساتید و دانشجویان است .
این سه مجموعه هایی هستند که به حقوق فردی و تاثیر گذاری خود در حقوق شهروندی توجه دارند .
تلاش داریم در احقاق حقوق شهروندی بکوشیم .
مجموعه نسبتا بزرگی از فعالیت ها را در دانشگاه ها داریم .
هم ریاست جمهوری و .
تلاش ویژه ای در راستای توسعه حقوق شهروندی دارند .
او یادآور شد : ما آمادگی لازم داریم تا در حوزه های تشویق ، تامین و توسعه حقوق شهروندی در وزارت علوم ، دانشگاه ها و مجموعه پژوهشی همکاری علمی لازم را داشته باشیم ، ارائه خدمات علمی وظیفه دانشگاه ها است و این امر را برای خود افتخار می داند .
او افزود : در این راستا آمادگی داریم از جشنواره ها و کمیته ها حمایت کرده و کار علمی آن ها را برعهده بگیریم .
دستاور های نشست های این چنینی تدوین خواهد شد .
امیدوارم ما نیز به عنوان یکی از مجموعه های فعال در این بخش بتوانیم خدمت کنیم .
همچنین حسین سیمایی صراف در این نشستگفت : اجرای حقوق شهروندی یک ضرورت است به خصوص در کشور ما زیرا یکی از شاخص های کشور اسلامی اجرای حقوق شهروندی و دادن حق مردم به خودشان است ضمن اینکه ما در این زمینه خیلی مشکل داریم .
وی ادامه داد : امروز وقت عمل است و دیگر حرف زدن کافی است .
از اینکه گاها حق مردم را به دستشان نمی رسانیم مسئولیم و باید این را بپذیریم و یک خود انتقادی داشته باشیم و بدانیم که کوتاهی کرده ایم .
منبع : ایلنا.