نمایش خبر
روزنامه نوآوران
> جامعه به لحاظ شاخص امید و اعتماد وضعیت خوبی ندارد.
> دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی مطرح کرد : جامعه به لحاظ شاخص امید و اعتماد وضعیت خوبی ندارد مولاوردی گفت : باید به برون رفت از وضعیت و شرایطی که در جامعه ما حاکی است ، کمک کنیم .
زیرا به لحاظ شاخص امید اجتماعی و اعتماد جامعه ما چندان وضعیت مطلوبی ندارد .
نوآوران آنلاین سومین نشست سراسری «دستیاران ویژه حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی و اولین نشست رابطین امور حقوق شهروندی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها» با حضور منصور غلامی (وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری) و شهیندخت مولاوردی (دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی در وزارت علوم) برگزار شد .
مولاوردی در این نشست بیان کرد : این دومین همکاری ما در حوزه حقوق شهروندی است که هفته گذشته ما اولین تفاهم نامه در این زمینه را با آموزش و پرورش به امضا رساندیم .
وی ادامه داد : وزارتخانه های ما نقش مهمی در بحث اجرای حقوق شهروندی دارند و امیدواریم امضای این تفاهمنامه آغاز بهار همکاری ها و تعاملات ما در به حقوق شهروندی باشد .
وی با بیان محورهای حقوق شهروندی بیان کرد : ما در آستانه برگزاری دومین سالگرد منشور حقوق شهروندی قرار داریم و از تمام نظراتی که در این زمینه به ما ارائه می دهند ، استفاده می کنیم تا این رویداد را به نحو احسن برگزار کنیم .
دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی بیان کرد : ویژگی امسال این است که دومین سالگرد رونمایی از حقوق شهروندی با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی مصادف شده است و باید به برون رفت از وضعیت و شرایطی که در جامعه ما حاکی است ، کمک کنیم .
زیرا به لحاظ شاخص امید اجتماعی و اعتماد جامعه ما چندان وضعیت مطلوبی ندارد .
وی ادامه داد : هر کدام از ما در ترویج ارتقاء امید اجتماعی باید نقش خودمان را ایفا کنیم و شعارمان این است که جامعه ای امیدوار ایجاد کنیم .
همچنین باید برنامه هایی را ایجاد کنیم که به ارتقا شاخص های ما در حقوق شهروندی کمک کند .
او افزود : رئیس جمهور هم به این مهم بسیار تاکید داشتند که باید نشاط و امید به جوانان و حتی کودکان تزریق کرد .
به ویژه امسال که باید آن را پیش بگیریم .
همچنین رئیس جمهور اشاره کرده اند که این دولت چالش های بزرگ انباشته شده از دهه های گذشته را به ارث برده است و باید بتوانند شرایط مساعدی را برای مقطع پایانی فعالیت خودش در سال 1400 فراهم کند .
مولاوردی گفت : ما به دنبال نسل جدید دانشگاه ها و مدارس در حوزه مهارت های کارآفرینی و توانمندی اقتصادی در جوانان هستیم و امیدواریم بتوانیم کارهای اساسی انجام دهیم تا زمانی که وقتی جوانان فارغ التحصیل می شوند به یک مهارت و یا حرفه اقتصادی مسلط شده باشند ، از طرفی نباید تمام افق آینده جوانان ما به مدرک محدود شود .
بحث مهارت افزایی اولویت های اول وزارتخانه ها است .
مهارت اجتماعی نیز دقیقاً منطبق بر آموزش حقوق شهروندی است که بسیار در جامعه ما جای کار دارد .
ما در گفتگو و کار تیمی خلا بسیاری داریم که باید مرحله تکمیلی آن در دانشگاه ها انجام شود البته قبل از آن باید در مدارس و خانواده ها ریشه این امر کار محکم می شد .
در ادامه این برنامه تفاهم نامه حقوق شهروندی میان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی امضا شد .