نمایش خبر
دنیای اقتصاد
> سنا : شاهین احمدی ، رئیس مرکز آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار ، با اشاره به زمان آغاز ثبت نام آزمون های الکترونیکی بازار سرمایه عنوان کرد : به منظور انجام برنامه ریزی لازم توسط داوطلبان و انتخاب زمان مناسب ، ثبت نام آزمون های هفت گانه بازار سرمایه برای دوره سه ماه اول سال 1398 آغاز شده و در این دوره همه متقاضیان واجد شرایط می توانند از 15 دی ماه ثبت نام کنند .
> آغاز ثبت نام آزمون های الکترونیکی بازار سرمایه از پانزدهم دی ماه سنا : شاهین احمدی ، رئیس مرکز آموزش سازمان بورس و اوراق بهادار ، با اشاره به زمان آغاز ثبت نام آزمون های الکترونیکی بازار سرمایه عنوان کرد : به منظور انجام برنامه ریزی لازم توسط داوطلبان و انتخاب زمان مناسب ، ثبت نام آزمون های هفت گانه بازار سرمایه برای دوره سه ماه اول سال 1398 آغاز شده و در این دوره همه متقاضیان واجد شرایط می توانند از 15 دی ماه ثبت نام کنند .
احمدی تاکید کرد : براساس مصوبات کمیته گواهی نامه های حرفه ای ، دانشجویانی که تا پیش از برگزاری آزمون ها بتوانند حداقل مدرک دانشگاهی خود را (مدرک کارشناسی) پس از تایید از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ارسال کنند ، می توانند در آزمون های بازار سرمایه شرکت کنند .
وی ادامه داد : برخی از داوطلبان بدون مطالعه شرایط عمومی و اختصاصی آزمون ها و تنها براساس شنیده ها اقدام به ثبت نام در آزمون هایی می کنند که نیاز به گذران واحدهای پیش نیاز دارد ، لذا این دسته از داوطلبان باید دقت کنند که در صورت به وجود آمدن چنین مشکلاتی ، آزمون آنها ابطال می شود .
احمدی گفت : لازم است تمامی متقاضیان پیش از ثبت نام در هر آزمونی ، حتما شرایط عمومی و اختصاصی آن آزمون که بر روی سایت مرکز آموزش قرار دارد را به دقت مطالعه کنند .
بدیهی است در صورتی که مقررات موجود رعایت نشود ، مسوولیت آن به عهده داوطلب خواهد بود .
رئیس مرکز آموزش با اشاره به برخی معافیت ها در آزمون های حرفه ای بازار سرمایه عنوان کرد : برابر مصوبات هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار ، افرادی که سطح یک مدرک بین المللی CFA را با موفقیت گذرانده اند می توانند در آزمونی که تحت عنوان اصول بازار سرمایه (ویژه دارندگان مدارک CFA) است ثبت نام کنند .
وی افزود : اگر این دسته از داوطلبان در دو درس اصول بازار اسلامی و اخلاق حرفه ای و مقررات اصول بازار سرمایه حداقل نمره 50 را کسب کنند می توانند پس از گذراندن دوره آموزشی ، گواهی نامه اصول بازار را دریافت کنند .
همچنین دارندگان مدرک سطح دو CFA در صورت داشتن گواهی نامه اصول بازار سرمایه می توانند در آزمون مقررات تحلیلگری بازار سرمایه (ویژه دارندگان مدارک CFA) که برای این افراد پیش بینی شده شرکت و به شرط اخذ حدنصاب 50 ، گواهی نامه موصوف را دریافت کنند .
این مقام مسوول ادامه داد : درخصوص آزمون معامله گری بازار سرمایه نیز مصوباتی وجود دارد که در بخش آشنایی با گواهی نامه ها و شرایط عمومی و اختصاصی سایت بارگذاری شده است .
برای آشنایی با سرفصل آزمون ها ، شرایط عمومی و اختصاصی و همچنین برنامه زمان بندی آزمون ها به سایت اداره آموزش و امور گواهی نامه های حرفه ای به نشانی icmc .
seo .
ir مراجعه کنید .
ترین های بورس ترین های فرابورس اخبار مجامع صنایع بورسی شرکت های بورسی بازار نفت بازار طلا بازار فلزات بازار پتروشیمی ها بورس کالا شاخص های بورس تحلیل بورس کلمات کلیدی : دی ماه سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه علوم تحقیقات و فناوری کارشناسی.