نمایش خبر
تفاهم
> معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر گفت : دروس مرتبط با مهارت افزایی و اشتغال زایی از نیم سال آینده در این دانشگاه تدریس خواهند شد .
> دکتر علیرضا رازقی در گفت و گو با ایسنا ، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد : یکی از راهکارهای مناسب و کار آمد در راستای رفع دغدغه های ذهنی دانشجویان برای پیدا کردن شغل ، پیش بینی دروسی است که موجب تقویت وجهه مهارتی و به دنبال آن توجه به اشتغالزایی دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می شوند .
این ، یکی ازبرنامه های ویژه و مد نظر وزارت علوم و تحقیقات و به تبع آن دانشگاه ها از جمله دانشگاه هنر است .
وی در ادامه افزود : دنبال کردن دروس مهارت افزایی ضمن حفظ جنبه های نظری دوره های هنری ، که بتواند در آینده شغلی دانشجویان نقش ایفا کند یکی دیگر از بحث های مهم و آموزشی در دستور کار دانشگاه هنر برای آینده است و در این راستا نیز مکاتباتی با دانشکده ها انجام و از همه گروه ها درخواست شد دروسی که مرتبط با مهارت افزایی و اشتغالزایی دانشجویان هر رشته است ، را پیشنهاد بدهند که برخی از دانشکده ها این دروس را پیشنهاد داده و برخی آنها در حال تهیه لیست دروس مورد نظر هستند .
رازقی تصریح کرد : دروس مذکور از نیمسال آینده وارد برنامه های آموزشی دانشگاه هنر خواهند شد و در قالب دروس اختیاری دانشجویان قرا می گیرند تا گذراندن این دورس در آینده حرفه ای دانشجویان تاثیر گذار باشد .
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر در پاسخ به این سئوال که آیا میزان پذیرش دانشجویان رشته هنر متناسب با بازار کار هست؟ و اگر نیست ، چه راهکاری برای متوازن کردن این نیاز وجود دارد ، اظهار کرد : چون تعداد دانشگاه های هنری در کشور زیاد نیست و همچنین تعداد پذیرش دانشجوی هنری کم است ، لذا نگاه دانشگاه هنر این است که ظرفیت های حرفه ای و شغلی که در کشور برای دانش آموختگان گروه هنر وجود دارد را تامین و احیا کند ، شاید در حال حاضر این نسبت مذکور "مطلوب" نباشد که دلیل آن اینست که ظرفیت ها توسط دانشگاه ها کمتر مورد توجه قرار گرفته و از سوی دیگر نسبت های مذکور نیز توسط ارگان ها و نهادها هم در دانشگاه های هنری به طور مناسب برقرار نشده است .
رازقی در پایان خاطر نشان کرد : وقتی دانشگاه ها این رعایت نسبت ها را برای دانشجویان در دستور کار قرار دهند ، دانشجویان نیزا می توانند نشانه گذاری و هدف گیری منطقی داشته باشند و در طول دوران تحصیل از مهارت کافی برخوردار شوند .