نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> آخرین تغییرات آزمون دکتری تخصصی پزشکی سه رشته آینده پژوهی سلامت ، علوم بیومدیکال مقایسه ای و علوم و فناوری های تصویربرداری پزشکی به آزمون دکتری تخصصی پزشکی سال 98 اضافه شد .
> آخرین تغییرات آزمون دکتری تخصصی پزشکی سه رشته آینده پژوهی سلامت ، علوم بیومدیکال مقایسه ای و علوم و فناوری های تصویربرداری پزشکی به آزمون دکتری تخصصی پزشکی سال 98 اضافه شد .
دبیرخانه علوم پایه ، بهداشت و تخصصی با توجه به مصوبات جدید شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی این رشته ها را به آزمون دکتری تخصصی علوم پزشکی سال 98 اضافه کرد و مدارک موردپذیرش و ضرایب مربوط به هرکدام را اعلام کرد .
آغاز ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم دانشگاه آزاد از 6 بهمن ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 98 97 دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه 6 بهمن ماه آغاز می شود .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد ، ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 98 97 دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه 6 بهمن ماه آغازشده و تا 11 بهمن ماه ادامه خواهد داشت .
تاریخ حذف و اضافه دانشجویان از 27 بهمن تا 2 اسفندماه است و شروع کلاس دانشجویان نیز از 13 بهمن ماه تا 23 خردادماه 98 خواهد بود .
اعطای وام دانشجویی به بیش از 12 هزار دانشجوی دانشگاه پیام نور معاون فرهنگی ، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور از اعطای وام دانشجویی به بیش از 12 هزار دانشجوی دانشگاه پیام نور خبر داد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، محمدهادی امین ناجی با اشاره به اعطای وام دانشجویی به بیش از 12 هزار دانشجوی دانشگاه پیام نور گفت : دانشگاه پیام نور در نیمسال اول سال تحصیلی 97 98 تسهیلات وام ویژه ای را برای دانشجویان فراهم کرد و خوشبختانه میزان استقبال دانشجویان از این وام ها بسیار رضایت بخش بوده است .
وی جزئیات وام های دانشجویی را تشریح کرد و افزود : در نیمسال اول سال تحصیلی 97 98 ، 5 هزار و 941 نفر از دانشجویان در مقطع کارشناسی ، یک هزار و 945 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 574 نفر در مقطع دکتری از وام شهریه صندوق رفاه استفاده کرده اند .
معاون فرهنگی ، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه درمجموع ، یک هزار و 913 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور از وام شهریه بانک طرف تعهد دانشگاه استفاده کرده اند ، اظهار داشت : از این تعداد؛ یک هزار و 161 نفر در مقطع کارشناسی ، 686 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 66 نفر در مقطع دکتری بوده اند .
ناجی همچنین به وام بنیاد علوی اشاره کرد و گفت : یک هزار و 771 نفر از دانشجویان شامل؛ 913 دانشجوی متاهل و 858 دانشجوی مجرد نیز وام بنیاد علوی را دریافت کرده اند .
وی یادآور شد : علاوه بر وام های شهریه ، به 78 نفر از دانشجویان این دانشگاه نیز وام زیارت عتبات اعطاشده است که درمجموع تعداد 12 هزار و 222 نفر از دانشجویان دانشگاه در نیمسال اول تحصیلی سال جاری از وام های دانشجویی بهره مند شده اند .
ایجاد رشته های «سلامت و ترافیک» و«ترکیبات دارویی» در مقطع ارشد پزشکی رشته های امتحانی «سلامت و ترافیک» و «ترکیبات طبیعی ، دارویی و دریایی» به رشته های آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 97 اضافه شد .
مرکز سنجش آموزش پزشکی موضوع طرح نیروی انسانی برای مقطع کارشناسی ارشد و رشته های امتحانی جدید «سلامت و ترافیک» و «ترکیبات طبیعی ، دارویی و دریایی» در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال 97 را اعلام کرد .
بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی ادامه تحصیل فارغ التحصیلان مشمول قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان در مقاطع بالاتر (از کارشناسی به مقطع کارشناسی ارشد) قبل از انجام خدمات موضوع قانون فوق الذکر ، بلامانع است و متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون و ادامه تحصیل هستند .
همچنین راهنمای منابع آزمون ورودی رشته سلامت و ترافیک جهت دسترسی داوطلبان از طریق لینک معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام شده است .
مدارک مورد پذیرش ، دروس ، ضرایب امتحانی و منابع رشته امتحانی ترکیبات طبیعی ، دارویی و دریایی نیز از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد .
وزیر علوم خبرداد؛ تعطیلی 50 موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی وزیر علوم گفت : تاکنون حدود 50 مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی تعطیل و تقریباً 70 مؤسسه از پذیرش دانشجو منع شده اند .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : دانشگاه فرهنگیان ازجمله دانشگاه هایی است که با لحاظ قواعد کیفی می توان به طور ویژه به آن توجه داشت .
وی افزود : تاکنون حدود 50 مؤسسه آموزشی غیرانتفاعی تعطیل و تقریباً 70 مؤسسه از پذیرش دانشجو منع شده اند .
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد : بخش اجرایی سازی طرح آمایش آموزش عالی به تازگی آغازشده است و درصدد هستیم تا پیوست فرهنگی لازم را به این فرآیند اجرایی الحاق کنیم .
وی افزود : سیاست کلی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری نسبت به مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی تشویق این مؤسسات به ادغام و پرهیز از تعطیلی آن ها به همراه توجه به کیفیت آنان است .
پذیرش دانشجویان خارجی در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران از پذیرش جدید دانشجویان خارجی از بهمن ماه در این مرکز خبر داد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران ، دکتر زهرا امام جمعه با اعلام این خبر افزود : پردیس بین المللی ارس ، در حال حاضر با جذب 55 دانشجوی خارجی کار خود را آغاز کرده است و از بهمن ماه تحصیل دانشجویان خارجی در ارس آغاز می شود .
امام جمعه بابیان اینکه پردیس ارس یکی از پردیس های بین المللی دانشگاه تهران به شمار می آید ، یادآور شد : دو هدف در اینجا دنبال می شود یکی پذیرش دانشجویان خارجی و دیگری بسترسازی برای ادامه تحصیل متقاضیان ورود به دانشگاه ها که قصد عزیمت به خارج از کشور رادارند .
وی گفت : علاقه خروج از ایران بیشتر در دوره های تحصیلات تکمیلی است که با توجه به وضعیت جمعیت جوان کشور این اتفاق به نفع کشور ما نخواهد بود .
فلسفه تشکیل پردیس بین المللی ، جذب دانشجویانی است که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند .
رئیس پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران گفت : بزرگ ترین دغدغه فعلی ، اسکان دانشجویان خارجی است که امیدواریم با همکاری منطقه آزاد ارس طبق توافق نامه ، در قبال اسکان این دانشجویان خارجی اقدام لازم صورت پذیرد .