نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> معاون وزیر علوم خبر داد؛ آغاز فعالیت دانشجویان مناطق سیل زده با یک هفته تاخیر معاون آموزشی وزارت علوم گفت : دانشجویان مناطق سیل زده می توانند با یک هفته تأخیر فعالیت های خود را آغاز کنند .
> معاون وزیر علوم خبر داد؛ آغاز فعالیت دانشجویان مناطق سیل زده با یک هفته تاخیر معاون آموزشی وزارت علوم گفت : دانشجویان مناطق سیل زده می توانند با یک هفته تأخیر فعالیت های خود را آغاز کنند .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، مجتبی شریعتی نیاسر اظهار داشت : در 12 فروردین ماه سال جاری ، بخشنامه ای را به دانشگاه ها ابلاغ کردیم و در آن بخشنامه این درخواست مطرح شد که در ابتدا میزان خسارت های ناشی از سیل در مراکز آموزشی ، کلاس ها ، کتابخانه ها و آزمایشگاه ها بررسی شود و در مرحله دوم با دانشجویانی که در مناطق سیل زده قرار دارند همکاری شود تا مشکلات این دانشجویان بیشتر نشود .
وی با اشاره به وقوع سیل در تعدادی از استان ها از تدابیر ویژه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان ها خبر داد و گفت : دانشگاه های مناطق سیل زده می توانند با یک هفته تأخیر فعالیت های خود را آغاز کنند .
معاون آموزشی وزارت علوم ، با بیان اینکه برخی از استان ها مانند خوزستان ، لرستان ، ایلام ، کرمانشاه و همدان با مسائل جدی تری نسبت به سایر استان ها روبرو شده اند گفت : خوشبختانه این اتفاق (سیل) در تعطیلات نوروزی رخ داده است و به فعالیت جاری مراکز دانشگاهی لطمه نزد ، اما به برخی از دانشگاه ها خسارت زده است که از میزان خسارت ها هنوز اطلاع دقیقی نداریم هرچند رؤسای دانشگاه ها به طور فعال با ستادهای بحران همکاری داشته اند .
وی خاطرنشان کرد : در این بخشنامه همچنین آمده است که رؤسای دانشگاه های مناطق سیل زده که با بحران جدی مواجه شده اند این اختیار را دارند که کلاس ها و فعالیت های علمی را با یک هفته تأخیر آغاز کنند و بر اساس آخرین اطلاعاتی که من به دست آوردم تنها دانشگاه لرستان است که کلاس های آن با یک هفته تأخیر آغاز می شود و اغلب مراکز دانشگاهی فعالیت خود را در همین هفته آغاز خواهند کرد .
وی افزود : همه مدیران به این مسئله توجه دارند که در پایان سال 1397 زمان امتحانات میان ترم دانشجویان تعیین شده بود و اکنون با توجه به این وضعیت (سیل) این امتحانات با تأخیر برگزار خواهد شد و فکر می کنم مشکلات جدی در دانشگاه های دیگر نباشد .
شریعتی نیاسر تصریح کرد : باران های سیل آسای اخیر خسارت هایی به بار آورده ، اما برکات فراوانی نیز برای کشور به همراه داشته است و امیدوارم که جامعه دانشگاهی و پژوهشگران بتوانند با تشکیل جلساتی به ابعاد وسیع این مساله بپردازند و برای این برکت الهی برنامه ریزی کنند تا استفاده بهینه شکل گیرد .