نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> راه اندازی آزمایشگاه ملی دانشگاه پیام نور رئیس دانشگاه پیام نور توجه به سه بخش تحصیلات تکمیلی ، روابط بین الملل و درآمدزایی را بسیار مهم خواند و از راه اندازی آزمایشگاه ملی دانشگاه پیام نور در تهران در سال جاری خبر داد .
> راه اندازی آزمایشگاه ملی دانشگاه پیام نور رئیس دانشگاه پیام نور توجه به سه بخش تحصیلات تکمیلی ، روابط بین الملل و درآمدزایی را بسیار مهم خواند و از راه اندازی آزمایشگاه ملی دانشگاه پیام نور در تهران در سال جاری خبر داد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، محمدرضا زمانی در دیدار نوروزی کارکنان سازمان مرکزی ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان سیل اخیر گفت : دانشگاه بنا به رسالت اجتماعی خود تلاش کرد در این ایام سخت در کنار هم وطنان قرار گیرد و امید که این عزیزان آسیب دیده با کمک های همه ما بتوانند زندگی و سلامت ازدست رفته خود را باز یابند .
وی با اشاره به برنامه های مهم دانشگاه در سال 98 گفت : شفاف سازی در مسائل مالی ، آموزشی و پژوهشی یکی از محورهای مهم برنامه دانشگاه در سال جدید است .
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به تعامل گسترده دانشگاه با دفتر گسترش آموزش عالی ، افزود : تلاش بر این است که بتوانیم در سال 98 رشته های موردنیاز دانشگاه و متناسب با بازار کار را در مراکز و واحدها دایر کنیم .
وی توجه به سه بخش تحصیلات تکمیلی ، روابط بین الملل و درآمدزایی را بسیار مهم خواند و اظهار داشت : تمامی مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور باید در حکم یک بدنه واحد با انسجام ، همدلی و اتحاد بیشتر در راستای تحقق اهداف و پیگیری امور گام بردارند .
وی تقویت بستر الکترونیکی را از اهداف دانشگاه برشمرد و افزود : با توجه به توانی که ازلحاظ فنی و مالی در دانشگاه پیام نور وجود دارد ، از سال گذشته ، تقویت این بستر در دستور کار قرار گرفته تا بتوانیم ضمن الکترونیکی کردن تمامی آزمون ها در زمینه مستندسازی الکترونیکی و همچنین برندی که دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاه الکترونیکی و نیمه حضوری دارد ، گام های مؤثری برداریم .
زمانی از راه اندازی آزمایشگاه ملی دانشگاه پیام نور در تهران در سال 98 خبر داد و با عنوان اینکه تأسیس شرکت های دانش بنیان و موبایل بوک ازجمله اقداماتی است که در سال گذشته در دانشگاه پیام نور شروع شده گفت : این اقدامات در سال 98 تا دستیابی به نتیجه ای مطلوب و موفق ادامه خواهد یافت .
رئیس دانشگاه پیام نور بهره مندی از نظرات و آرای اعضای خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور را در اولویت دانست و اظهار داشت : مشارکت در تمامی امور یکی از عوامل مؤثر در پیشرفت و ارتقای بیشتر است و هر جایی که بتوانیم ، از آرا و نظرات همکاران استفاده خواهیم کرد .
معرفی اساتید پراستناد دانشگاه آزاد اسلامی تعدادی از پر استنادترین اساتید دانشگاه آزاد اسلامی به همراه میزان استناد مقالات آن ها در طول 10 سال گذشته بر مبنای گزارش گوگل اسکالر معرفی شدند .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ، تولید علم ، کمیت ، کیفیت و شتاب آن امروزه در کشورهای مختلف موردتوجه قرار می گیرد ، موضوعی که به وسیله سنجش تولیدات اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها موردبررسی قرار می گیرد .
بخشی از نتایج تحقیقات اساتید به صورت مقالات در ژورنال های مختلف علمی قابل مشاهده است که مورداستفاده عموم محققان قرار می گیرد .
تولیدات علمی با شاخص های متعددی سنجیده می شود که گوگل اسکالر این امکان را فراهم کرده است .
گوگل اسکالر امروز به عنوان یکی از بهترین موتورهای جست وجوی رایگان منابع علمی در اختیار پژوهشگران و دانشجویان علاقه مند به پژوهش های علمی قرار گرفته است .
مقاله ها و نمایه های مختلف اساتید در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است .
شاخص های مختلفی در نمایه های گوگل اسکالر وجود دارد که کیفیت مقالات اساتید و میزان استفاده آن در سایر آثار پژوهشی را مشخص می کند .
به عنوان مثال شاخص اچ تأثیرگذاری کیفی مقالات اساتید را نشان می دهد و بر اساس آن تولیدات و تأثیر استنادی انتشارات پژوهشگر اندازه گیری می شود .
این شاخص در تأثیرگذاری علمی دانشگاه ها یا کشورها نیز مورداستفاده قرار می گیرد .
محاسبه ایندکس اچ بر پایه توزیع استنادات داده شده به آثار منتشره یک فرد یا گروهی از افراد صورت می گیرد .
یکی دیگر از این شاخص های سنجش کیفیت مقالات آی 10 است که توسط گوگل اسکالر ارائه می شود و تعداد مقالاتی را که حداقل 10 بار مورد استناد قرار گرفته اند ، بیان می کند .
32 هزار نفر عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند که وظیفه تولید علم را در این دانشگاه به وسیله پژوهش های خود بر عهده دارند .
در این گزارش تعدادی از پر استنادترین اساتید دانشگاه آزاد اسلامی به همراه میزان استناد مقالات آنان در طول 10 سال گذشته برمبنای گزارش گوگل اسکالر معرفی شده اند که در ادامه می خوانید .
پر استنادترین استاد دانشگاه آزاد پر استنادترین استاد دانشگاه آزاد اسلامی از نگاه گوگل اسکالر ، مریم قاسمی با درجه علمی استادیار از واحد اصفهان است .
قاسمی دکتری تخصصی خود را سال 1387 در رشته معماری از واحد علوم و تحقیقات اخذ کرده و تاکنون مقالات مختلفی در زمینه معماری ایران و اصفهان به چاپ رسانده است .
پر استنادترین مقاله وی با عنوان «تأثیر یوگا بر افسردگی و اضطراب زنان» در سال 2009 منتشر شده که تاکنون 282 بار مورد استناد قرار گرفته است .
حسین زاده لطفی استاد دانشگاه آزاد اسلامی است که دکتری خود را سال 1378 در رشته ریاضی کاربردی اخذ کرده ، مدیرمسئول مجله علمی پژوهشی ریاضیات صنعتی است و بیش از 300 مقاله علمی در نشریات مختلف چاپ کرده است .
مقاله وی درباره یک روش الگوریتمی به منظور گسترش TOPSIS برای مشکلات تصمیم گیری با داده های فاصله ای ، 532 مرتبه مورد ارجاع قرار گرفته است .
حسنعلی زمانی ، اولین استاد گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی در واحد مشهد و از پژوهشگران مطرح کشور است .
او در سال 2014 به عنوان دانشمند پر استناد توسط مؤسسه تامسون رویترز برگزیده شد .
مقاله زمانی پیرامون حسگرهای غشایی کروم (III) در سال 2006 به چاپ رسیده و در سال های گذشته 109 بار مورد بهره برداری قرار گرفته است .
رئیس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما در میان پر استنادها محمود قرآن نویس دارای مدرک دکتری فیزیک پلاسما از دانشگاه پونای هند ، رئیس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسمای واحد علوم و تحقیقات و از پژوهشگران نام آشنای کشور است .
مقاله وی در خصوص احتراق لیزری سوخت هیدروژن جامد که در سال 2010 به چاپ رسیده ، تاکنون 79 بار مورد ارجاع قرار گرفته و پر استنادترین مقاله قرآن نویس است .
مسعود افرند ، استادیار دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد است .
وی دکتری خود را در سال 93 در رشته مهندسی مکانیک تبدیل انرژی اخذ کرده است و پژوهش های مختلفی در زمینه های هیدرودینامیک مغناطیسی ، انرژی های تجدید پذیر ، نانو سیالات و دینامیک سیالات محاسباتی انجام داده است .
مطالعه تجربی افرند در زمینه اثر دما و غلظت نانو ذرات بر رفتار رئولوژیک نانوفلد هیبرید Fe3O4 Ag / EG در سال 2016 به چاپ رسیده که 134 بار مورد ارجاع قرار گرفته است .