نمایش خبر
خراسان
> وزیر آموزش و پرورش از برگزاری جلسه ای با وزارت علوم خبر داد که در آن برای اختصاص سهمیه به دانش آموزان سیل زده در کنکور 98 تصمیم گیری می شود.
> وزیر آموزش و پرورش از برگزاری جلسه ای با وزارت علوم خبر داد که در آن برای اختصاص سهمیه به دانش آموزان سیل زده در کنکور 98 تصمیم گیری می شود .
به گزارش خانه ملت ، بطحایی با اشاره به وقوع سیل در برخی مناطق کشور گفت : مقرر شد در این هفته جلسه ای میان وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم برگزار شود تا ببینیم از حیث قوانین و مقررات امکان ارائه تسهیلات یا امتیازاتی در کنکور 98 به دانش آموزان مناطق سیل زده وجود دارد یا خیر .
این عضو هیئت دولت ادامه داد : با توجه به نظر مثبتی که وزارت علوم دارد احتمالا می توان تسهیلاتی در این زمینه برای دانش آموزان مناطق سیل زده ایجاد کرد و نگرانی آن ها را تا حدودی کاهش داد .
وی تاکید کرد : بعید است تاریخ کنکور تغییر کند ولی احتمالا سهمیه ای ویژه برای دانش آموزان مناطق سیل زده شبیه دانش آموزان زلزله زده کرمانشاه در نظر گرفته خواهد شد .
البته برای این پیشنهاد باید در جلسه مذکور تصمیم گیری شود .
وزیر آموزش و پرورش توضیح داد : برای دانش آموزان کرمانشاه در برخی از رشته ها سهمیه اضافه بر سهمیه قبلی در نظر گرفته شد؛ سهمیه به معنای تضییع حقوق دیگران نبود ولی ظرفیت را بالا بردند .