نمایش خبر
کسب و کار
> رئیس دانشگاه تبریز با تاکید بر اینکه اگر در شرایط فعلی به دانشگاهیان و نخبگان اعتماد شود بسیاری از مشکلات کشور حل می شود گفت : این در حالی است که متأسفانه وضعیت به گونه ای شده که هر زمانی که مشکلی بروز می کند ، به دانشگاهیان مراجعه می کنند ، در حالی که ما نباید مصالح ملی را قربانی منافع شخصی کنیم و وضعیت ما با گذشت 40 سال از وقوع انقلاب نباید به شکل امروز باشد .
> دکتر میررضا مجیدی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب مهمترین برنامه های دانشگاه تبریز در حوزه بین الملل اشاره کرد و افزود : یکی از ملاک های توسعه فعالیت های بین المللی دانشگاه ها در دنیا افزایش کیفیت فعالیت های دانشگاه ها در حوزه های مختلف مقاله نویسی ، آموزش ، پژوهش و غیره به شمار می رود در این راستا ما در دانشگاه تبریز نیز امر چابک سازی فعالیت ها را مورد پیگیری قرار دادیم و تلاش داریم ارتباط خوبی با مراکز صنعتی برقرار شود چرا که دانشگاه ها باید در کنار فعالیت های بین المللی سازی به مأموریت های خود نیز در عرصه ملی توجه کنند .
دکتر مجیدی همچنین تاکید کرد : بحث جذب دانشجوی خارجی از سال گذشته در دانشگاه تبریز پیگیری می شود و در حال حاضر در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری حدود 200 دانشجوی خارجی در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و تلاش داریم آمار دانشجویان افزایش یابد .
رئیس دانشگاه تبریز همچنین به چالش های پیشروی جذب دانشجویان خارجی در ایران اشاره کرد و گفت : مشکلات فرهنگی و مادی دو چالش مهم دانشگاه های کشور در جذب دانشجویان بین المللی است .
در واقع کشورهای دنیا شناخت زیادی از ظرفیت های بالای دانشگاه های ایران ندارند و حتی با توجه به نزدیکی جغرافیایی دانشگاه تبریز به کشور ترکیه آن شناختی که باید از دانشگاه تبریز در کشور ترکیه اتفاق نیفتاده است ، به گونه ای که اخیراً نشستی با مسؤولان برخی دانشگاه های کشور ترکیه در حوزه آموزش زبان فارسی برگزار کردیم نکته ای که اغلب این افراد مطرح کردند این بود که آنها شناخت دقیقی از دانشگاه ما نداشتند بنابراین ما نتوانستیم آن چنان که باید خودمان را به دنیا و حتی کشورهای همسایه بشناسانیم .
دکتر مجیدی تاکید کرد : در گام دوم انقلاب مد نظر رهبری باید با دید بازتری به مسائل فرهنگی به خصوص در حوزه های آموزشی و علمی داشته باشیم تا بتوانیم فعالیت های خود را در عرصه های علمی پیش ببریم .
وی بر ضرورت توجه به نخبگان دانشگاهی در کشور تاکید کرد و گفت : با توجه به اینکه دانشگاهیان نخبگان و دانشمندان در پیش ، دوران و بعد از وقوع انقلاب نقش پررنگی داشته اند و بعد از انقلاب نیز به عنوان سربازان امام (ره) در حساس ترین زمان ها نظیر دوران دفاع مقدس در تداوم این انقلاب تلاش بیشتری داشتند بنابراین در شرایط فعلی نیز باید در امور مختلف مورد توجه قرار گیرند .
رئیس دانشگاه تبریز تاکید کرد : اگر در شرایط فعلی به دانشگاهیان و نخبگان اعتماد شود بسیاری از مشکلات کشور حل می شود این در حالی است که متأسفانه وضعیت به گونه ای شده که هر زمانی که مشکلی بروز می کند ، به دانشگاهیان مراجعه می کنند ، در حالی که ما نباید مصالح ملی را قربانی منافع شخصی کنیم و وضعیت ما با گذشت 40 سال از وقوع انقلاب نباید به شکل امروز باشد و نباید به این روز می افتادیم .
بنابراین لازم است سرمایه گذاری مناسب روی نخبگان و دانشگاهیان صورت بگیرد تا در 40 سال آینده مشکلات ما رفع شود .
انتهای پیام.