نمایش خبر
ایستنا
20:14
> جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS 2019) در حوزه E Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی به اپراتوری شبکه علمی ایران (شعا) اهدا شد .
> جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS 2019) در حوزه E Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی به اپراتوری شبکه علمی ایران (شعا) اهدا شد .
به گزارش روابط عمومی شبکه علمی ایران ، در این اجلاس که با حضور مدیران ارشد فناوری اطلاعات ارتباطات از سراسر جهان شامل وزرا و معاونین وزرای ارتباطات کشورهای مختلف در سالن سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) در شهر ژنو سوییس برگزار شد ، تندیس و لوح تقدیر جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS 2019) در گروه علوم پایه E Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی ایران ، به معاونت امور بین الملل شعا اهدا گردید .
در این مراسم آقای هولیون ژائو دبیر کل آی تی یو (اتحادیه بین المللی مخابرات) با اشاره به 10 ساله شدن جایزه بین المللیWSIS گفت : همکاری کشورها برای ایجاد جامعه امن ارتباطی باعث نوآوری و همکاری بیشتر بین کشورهای دنیا می گردد .
بنابراین گزارش ، در این اجلاس که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و هیات رسمی ج .
ا .
ایران نیز حضور داشتند؛ از میان بیش از 1100 پروژه ، از جمله 6 پروژه معرفی شده جمهوری اسلامی ایران ، در 18 گروه از سراسر جهان که برای دریافت این جایزه در سال 2019 رقابت می کردند؛ درنهایت 90 پروژه به مرحله دوم راه یافتند و در این میان شبکه علمی ایران به عنوان تنها پروژه ایرانی از میان پروژه ها و طرح های مرتبط با ICT با کسب بالاترین امتیاز موفق به دریافت جایزه E Science این دوره ی WSIS شد .
این گزارش حاکی است ، طرح شبکه علمی ایران (SHOA) در سال 95 طی توافق نامه ای مابین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ، سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان طرف های دولتی و هلدینگ سیمرغ سامانه به عنوان طرف خصوصی منعقد گردید و طی دوسال موفق شد به عنوان نخستین پروژه مشارکت دولتی خصوصی (PPP) ، شبکه ای جامع ، جهت حمایت از نیازهای جوامع تحقیقی و آموزشی به عنوان زیرساخت سند بالاسری نقشه جامع علمی کشور ، بین دانشگاهها ، مراکز تحقیقاتی ، مراکز آموزشی و درمانی ، حوزه های علمیه ، ایجاد کند .