نمایش خبر
تابناک
19:47
> در پی فراخوان وزیر علوم به مجلس و ارائه تذکر های شفاهی و کتبی برخی نمایندگان به وی ، ظاهرا کار بالا گرفته و قرار است تعویق آزمون ارشد 98 به شیوه ای دیگر در دستور کار قرار گیرد .
> در پی فراخوان وزیر علوم به مجلس و ارائه تذکر های شفاهی و کتبی برخی نمایندگان به وی ، ظاهرا کار بالا گرفته و قرار است تعویق آزمون ارشد 98 به شیوه ای دیگر در دستور کار قرار گیرد .
به گزارش «تابناک» ، پس از آنکه جمعی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 98 با امضای توماری از سازمان سنجش آموزش کشور خواستند تا با توجه به حوادث اخیر ، زمان برگزاری این آزمون را به تعویق بیاندازد و این سازمان در واکنشی شتاب زده از رد تقاضای مطرح شده خبر داد ، حالا خبر می رسد که نمایندگان مجلس بر تعویق این آزمون اصرار دارند ، تا جایی که طرحی دوفوریتی به این منظور تدارک دیده اند .
خبری که سیدحمایت میرزاده ، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به خانه ملت داده و در تشریح آن گفته : اعضای کمیسیون به دلیل پیگیری وضعیت دانش آموزان و دانشجویان مناطق سیل زده و نیز جوانانی که برای کمک به مردم گرفتار در سیل در این مناطق حضور یافتند ، بر این نظر هستند که در حال حاضر شرایط برای برگزاری کنکور به ویژه کنکور ارشد فراهم نیست .
نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفته : با توجه به اینکه بسیاری از استان های کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم و به ویژه جونان درگیر موضوع سیل در کشور هستند ، صلاح در آن است تاریخ برگزاری کنکور ارشد تغییر کند .
در طرح دو فوریتی مذکور آمده که تمام آزمون های سراسری به بعد از 15 خرداد و عید فطر موکول شود و البته مد نظر بیشتر کنکور کارشناسی ارشد است ، زیرا برگزاری آن به این زودی میسر نیست .
بدین ترتیب مشخص می شود که نه تنها نمایندگان بر تعویق آزمون ارشد مصر هستند ، که فراتر از آن ، موعد برگزاری این آزمون را هم مشخص کرده اند .
دستور کاری ویژه که اگر به تصویب برسد ، وزارت علوم و سازمان سنجش موظف به اجرای آن هستند .
موظف به اجرای دستور کاری که پیشتر به صراحت از مخالفتشان با آن خبر داده و تاکید کرده اند آمزون ارشد 98 در همان موعد از پیش اعلام شده برگزار خواهد شد .
این در حالی است که پیشتر اعلام شده بود وزارت علوم در صدد است تا برای آن دسته از داوطلبان که در اثر سیلاب های اخیر متحمل آسیب هایی شده اند ، سهمیه ای در نظر بگیرد .
وعده ای که سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم به آن اشاره کرده و افزوده : اگرچه وزیر علوم و رییس سازمان سنجش قول بررسی و پیگیری داده اند ، ولی مجلس بیشتر از این نمی تواند منتظر بماند ، زیرا طولانی شدن و انتظار بیشتر ، دل نگرانی و بلاتکلیفی دانشجویان و جوانان امدادرسان را به دنبال دارد .