نمایش خبر
مخابرات استان تهران
11:19
> جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS 2019) در حوزه E Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی به اپراتوری شبکه علمی ایران (شعا) اهداء شد.
> جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS 2019) در حوزه E Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی به اپراتوری شبکه علمی ایران (شعا) اهداء شد .
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه علمی ایران ، در این اجلاس که با حضور مدیران ارشد فناوری اطلاعات ارتباطات از سراسر جهان شامل وزرا و معاونین وزرای ارتباطات کشورهای مختلف در سالن سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) در شهر ژنو سوئیس برگزار شد ، تندیس و لوح تقدیر جایزه جامعه اطلاعاتی (WSIS 2019) در گروه علوم پایه E Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی ایران ، به معاونت امور بینالملل شعا اهدا شد .
در این مراسم هولیون ژائو دبیر کل آی تییو (اتحادیه بینالمللی مخابرات) با اشاره به 10 ساله شدن جایزه بینالمللی WSIS گفت : همکاری کشورها برای ایجاد جامعه امن ارتباطی باعث نوآوری و همکاری بیشتر بین کشورهای دنیا میشود .
در این اجلاس که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و هیأت رسمی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند ، از میان بیش از 1100 پروژه ، از جمله شش پروژه معرفیشده جمهوری اسلامی ایران ، در 18 گروه از سراسر جهان که برای دریافت این جایزه در سال 2019 رقابت میکردند ، در نهایت 90 پروژه به مرحله دوم راه یافتند و در این میان شبکه علمی ایران به عنوان تنها پروژه ایرانی از میان پروژهها و طرحهای مرتبط با ICT با کسب بالاترین امتیاز موفق به دریافت جایزه E Science این دوره WSIS شد .
طرح شبکه علمی ایران (SHOA) در سال 95 طی توافقنامهای مابین سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران ، سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان طرفهای دولتی و هلدینگ سیمرغ سامانه به عنوان طرف خصوصی منعقد و طی دو سال موفق شد به عنوان نخستین پروژه مشارکت دولتی خصوصی (PPP) ، شبکهای جامع ، جهت حمایت از نیازهای جوامع تحقیقی و آموزشی به عنوان زیرساخت سند بالاسری نقشه جامع علمی کشور ، بین دانشگاهها ، مراکز تحقیقاتی ، مراکز آموزشی و درمانی ، حوزههای علمیه ، ایجاد کند .
به گزارش ایسنا ، همچنین محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص در اینستاگرام خود نوشت : امروز در ژنو جایزه ویژه جامعه جهانی فناوری اطلاعات به ایران رسید .
در اجلاس WSIS 2019 شش کاندیدا داشتیم که برای پیشرفت قابل توجه شبکه علمی ایران برترین جایزه را برنده شدیم .
شادی همکارانم دیدنی بود و البته چهره نمایندگان کشورهایی که فکر میکردند تحریمهایشان مؤثر است .