نمایش خبر
دنیای اقتصاد
> ایسنا نوشت : مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از 5000 داوطلب در رشته های بدون آزمون کنکور 98 خبر داد و گفت : مهلت ثبت نام در این رشته ها تا روز چهارشنبه 6 شهریور ماه ادامه دارد .
> جزییات ثبت نام در رشته های بدون کنکور ایسنا نوشت : مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از 5000 داوطلب در رشته های بدون آزمون کنکور 98 خبر داد و گفت : مهلت ثبت نام در این رشته ها تا روز چهارشنبه 6 شهریور ماه ادامه دارد .
حسین توکلی ، با بیان این مطلب اظهار کرد : ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال 1398 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ، بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مصوب 10 شهریور سال 92 مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دی ماه 1397 ، از 20 اسفند 97 آغاز شده است .
به گفته وی ، ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می پذیرد منحصراً به صورت اینترنتی از روز دوشنبه ، 20 اسفند 97 آغاز شده است و تا روز چهارشنبه 6 شهریور ماه 98 ادامه دارد .
بر اساس آخرین آمار اعلام شده تاکنون تعداد 5000 و 411 داوطلب در این رشته ها ثبت نام کرده اند .
توکلی گفت : دفترچه راهنمای ثبت نام و جدول کد رشته محل های مربوط به این پذیرش از 17 بهمن 97 بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار گرفته است .
کلیه داوطلبان و متقاضیان می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در این بازه زمانی 6 ماهه (اسفند 97 تا شهریور 98) به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www .
sanjesh .
org مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 100 کد رشته) به روش اینترنتی اقدام کنند .
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود : فهرست کد رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی خواهد شد .
توکلی در پایان خاطرنشان کرد : با توجه به اینکه برخی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بعد از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام ظرفیت های جدید یا اصلاحاتی را به این سازمان اعلام کرده اند ، اطلاعیه ای در این خصوص در تاریخ 30 اردیبهشت 98 در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر خواهد شد و داوطلبان متقاضی می توانند با مطالعه اطلاعیه در صورت تمایل در زمان مقرر کد رشته محل های انتخابی خود را ویرایش کنند .
کلمات کلیدی : جدول دیپلم سازمان سنجش آموزش کشور کنکور مجلس شورای اسلامی.