نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> حسین توکلی خبر داد؛ تازه ترین آمار ثبت نام در رشته های بدون کنکور مشاور عالی سازمان سنجش تازه ترین آمار ثبت نام در شیوه پذیرش دانشجو صرفاً با سوابق تحصیلی مهرماه سال 1398 را اعلام کرد .
> حسین توکلی خبر داد؛ تازه ترین آمار ثبت نام در رشته های بدون کنکور مشاور عالی سازمان سنجش تازه ترین آمار ثبت نام در شیوه پذیرش دانشجو صرفاً با سوابق تحصیلی مهرماه سال 1398 را اعلام کرد .
مشاور عالی سازمان سنجش گفت : با توجه به اینکه ثبت نام در این کد رشته ها از 20 اسفند 97 آغاز شده است تاکنون تعداد 5 هزار و 411 نفر در این روش ثبت نام کرده اند .
وی افزود : ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های تحصیلی که پذیرش در آن ها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می پذیرد منحصراً به صورت اینترنتی است و تا روز 6 شهریورماه 98 ادامه دارد .
توکلی یادآور شد : ثبت نام صرفاً از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www .
sanjesh .
org انجام می گیرد و هر داوطلب می تواند ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 100 کد رشته) به روش اینترنتی ، اقدام کند اما درنهایت تنها در یک کد رشته پذیرفته شده و امکان ادامه تحصیل دارد .
اطلاعیه اصلاحات کد رشته ها از سوی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی 30 اردیبهشت 98 در سایت سازمان سنجش منتشر می شود .
فهرست کد رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی نیز از طریق سایت دانشگاه آزاد اطلاع رسانی شده است .
در دانشگاه تبریز؛ برگزاری همایش روسای دانشگاه‎های ترکیه و ایران رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به برگزاری اجلاس رؤسای دانشگاه های ترکیه ای عضو اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز از حضور بیش از 15 تن از رؤسای دانشگاه های ترکیه در این دانشگاه خبر داد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تبریز ، میررضا مجیدی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه های جمهوری ترکیه و دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف ازجمله تولید علم و فناوری ، گفت : اجلاس رؤسای دانشگاه های ترکیه ای عضو اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز و نمایشگاه توانمندی های علمی ، تحقیقاتی و فرهنگی این دانشگاه ها به صورت هم زمان 30 الی 31 فروردین ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار می شود .
مجیدی افزود : هدف از برگزاری این همایش ، شناساندن توانمندی های دانشگاه های فعال عضو اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز در کشور ترکیه جهت گسترش همکاری های علمی آموزشی و تبادل استاد و دانشجو است .
رئیس دانشگاه تبریز در ادامه ضمن معرفی ظرفیت های دانشگاه تبریز در بخش های مختلف ، بر سیاست راهبردی دانشگاه جهت حضور در عرصه های علمی بین المللی تأکید کرد و گفت : دانشگاه تبریز به عنوان یکی از اعضای اصلی اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز و نیز به عنوان رئیس کارگروه همکاری های علمی ایران و ترکیه با تمام توان و امکانات برای معرفی پتانسیل ها و توانمندی های علمی ، آموزشی و فرهنگی کشور و نیز ایجاد فرصت به منظور گفت وگوها در راستای گسترش تعاملات علمی و فرهنگی در برپایی نمایشگاه و حضور رؤسای دانشگاه های ترکیه ای به ایفای نقش خواهد پرداخت .