نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> رئیس دانشگاه آزاد : تخفیف شهریه برای دانشجویان مناطق سیل زده رئیس دانشگاه آزاد از تصمیم این دانشگاه در ارائه تسهیلات و تخفیف ویژه برای شهریه دانشجویان مناطق سیل زده خبر داد .
> رئیس دانشگاه آزاد : تخفیف شهریه برای دانشجویان مناطق سیل زده رئیس دانشگاه آزاد از تصمیم این دانشگاه در ارائه تسهیلات و تخفیف ویژه برای شهریه دانشجویان مناطق سیل زده خبر داد .
به گزارش خانه ملت ، محمدمهدی طهرانچی درباره وضعیت دانشجویان محصل در دانشگاه آزاد که از مناطق سیل زده هستند ، گفت : به واحدهای دانشگاه اعلام شده اگر این عده برای ترم جاری شهریه های خود را پرداخت نکرده اند یا چکی در دست دانشگاه دارند ، از آن ها مبلغی دریافت نشود و دانشجویان می توانند تحصیل خود را ادامه دهند .
وی اعلام کرد : برای شهریه دانشجویان محصل در دانشگاه آزاد که از مناطق سیل زده هستند در ترم های بعد نیز تخفیف های ویژه در نظر گرفته شده است .
رئیس دانشگاه آزاد همچنین در خصوص زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد گفت : پذیرش دانشگاه آزاد برای مقطع کارشناسی ارشد وابسته به تصمیم وزارت علوم در برگزاری کنکور ارشد است .
تا 25 فروردین ماه؛ آخرین فرصت ثبت نام در مسابقات ملی بتن نهمین دوره مسابقات ملی بتن در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود که متقاضیان تا 25 فروردین ماه مهلت دارند در این مسابقه ثبت نام کنند .
نهمین دوره مسابقات ملی بتن با هدف ساخت بتن های خودتراکم سازگار با محیط زیست و حرکت به سمت تحقق توسعه پایدار در این صنعت در دو مرحله در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود .
مسابقات ملی بتن در دو مرحله برگزار می شود که در مرحله اول ، دانشجویان باید به پرسش های مطرح شده ، پاسخ داده و گزارش برنامه تحقیقاتی خود را تا 5 اردیبهشت ماه به دبیرخانه مسابقات ارسال کنند .
پس از بررسی گزارش ها توسط کمیته داوران ، دوازده تیم که بیشترین امتیاز را در مرحله اول کسب کنند ، به مرحله دوم راه می یابند .
مرحله دوم مسابقه با محوریت ساخت نمونه ها به صورت حضوری و در مهرماه سال 98 برگزار می شود .
همچنین آزمایش نمونه های مرحله دوم در آبان ماه انجام و تیم های برتر مشخص و معرفی خواهند شد .
بنابراین بر اساس آئین نامه مسابقات ، تیمی که بتن آن دارای کارایی ، مقاومت ، دوام و شاخص زیست محیطی مناسب و همچنین کمترین هزینه و زمان ساخت باشد و گزارشی با کیفیت بهتر و مناسب تر ارائه کند ، از امتیاز بالاتری برخوردار بوده و برنده مسابقه خواهد بود .
بورسیه 50 دانشجوی مناطق سیل زده در دانشگاه تهران 50 دانشجوی دانشگاه تهران که بومی مناطق سیل زده نیز هستند ، بورس شدند و ماهیانه مبلغ 200 هزار تومان دریافت خواهند کرد .
به گزارش ایسنا ، بنیاد حامیان دانشگاه تهران و بنیاد نیکوکاری جمیلی 50 نفر از دانشجویان مناطق سیل زده مشغول به تحصیل در دانشگاه های تهران را به مدت یک سال بورسیه می کند .
بر این اساس این دانشجویان به مدت 10 ماه در سال ماهانه مبلغ 200 هزار تومان به عنوان کمک هزینه دریافت خواهند کرد .
حمایت از دانشجویان برگزیده و همچنین دانشجویان مستعد و بی بضاعت دانشگاه تهران را از برنامه های مهم اجرایی بنیاد حامیان دانشگاه تهران است و ظرفیت این حمایت ها بستگی به تعداد جذب خیرین در بنیاد دارد .
تأمین مالی دانشگاه تهران از مهم ترین هدف از تأسیس بنیاد حامیان دانشگاه تهران است به گونه ای که طبق برآورد صورت گرفته ، حدود 100 هزار میلیارد تومان هزینه برای تأمین این دانشگاه لازم است .
بنیاد حامیان دانشگاه تهران تلاش می کند سالیانه حدود 35 میلیارد تومان برای دانشگاه تهران جذب مالی داشته باشند ، در حال حاضر سالیانه 20 میلیارد تومان حمایت مالی از دانشگاه تهران می شود این بنیاد در نظر دارد ظرف 10 سال آینده 30 تا 35 درصد هزینه های دانشگاه را حمایت مالی کند .
معاون دانشگاه پیام نور : واحدهای دانشگاه پیام نور در مناطق سیل زده آسیب جدی ندیدند معاون اداری مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت : واحدهای این دانشگاه در مناطق سیل زده آسیب جدی نداشته از طرفی تمام اماکن این دانشگاه تحت پوشش بیمه تکمیلی حوادث هستند .
حسن علیزاده در گفتگو با مهر درباره میزان خسارات واحدهای دانشگاه پیام نور در مناطق سیل زده گفت : دانشگاه پیام نور در استان های لرستان ، خوزستان بخشی هم مازندران دارای واحد است .
وی ادامه داد : خوشبختانه واحدهای دانشگاه آسیب جدی نداشته و آسیب هایی که به وجود آمده جزئی و غیر سازه ای است و مشکلی در این زمینه نداریم هر چند اماکن دانشگاه پیام نور تحت پوشش بیمه حوادث تکمیلی هستند و از این بابت نیز مشکلی برای دانشگاه پیش نمی آید .
معاون اداری ، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور با اشاره به خدمات و تسهیلات دانشگاه پیام نور ویژه واحدهای مناطق سیل زده این دانشگاه گفت : دانشگاه پیام نور در مناطق سیل زده حضور فعالی داشته ، به طوری که اردوهای جهادی این دانشگاه در پل دختر و بندر ترکمن مستقر شده و مشغول خدمت رسانی هستند .
وی ادامه داد : همچنین با دستور ریاست دانشگاه فضای فیزیکی تمامی 500 مرکز و واحد دانشگاه در سراسر کشور جهت اسکان هم وطنان سیل زده در اختیار ستاد مدیریت بحران شهرستان ها قرار گرفته است .
علیزاده تأکید کرد : جزئیات فعالیت و خدمات ارائه شده توسط دانشگاه پیام نور به صورت گزارشی ارائه می شود .
پذیرش دانشجو دکتری در پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران معاونت آموزشی دانشگاه تهران در خصوص پذیرش دانشجو در مقطع دکتری از طریق شیوه نامه در پردیس بین المللی ارس اطلاعیه ای صادر کرد به گزارش ایسنا ، متن اطلاعیه به شرح زیر است : پردیس بین المللی ارس این دانشگاه بر اساس مجوز شماره 111619/‏2 ‏ مورخ 25/‏05/‏1396 معاون آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در مقطع دکتری برای نیمسال اول سال تحصیلی 99 1398 در رشته های مختلف صرفاً از طریق آزمون اختصاصی (شیوه نامه بررسی سوابق آموزشی پژوهشی و مصاحبه) دانشجو می پذیرد .