نمایش خبر
دنیای اقتصاد
> پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری : حسن روحانی رئیس جمهوری در ابتدای جلسه دیروز هیات دولت با اشاره به تعیین سال جاری ازسوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید» ، کلیه دستگاه های اجرایی را مامور کرد با بهره گیری از تجربیات موجود و شناسایی موانع و تنگناها به منظور رفع موانع ، تسهیل فرآیندها و رونق تولید ، برنامه های خود را به هیات وزیران ارائه کنند تا در جلسات آینده مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد .
> ماموریت رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی برای ارائه برنامه رونق تولید پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری : حسن روحانی رئیس جمهوری در ابتدای جلسه دیروز هیات دولت با اشاره به تعیین سال جاری ازسوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید» ، کلیه دستگاه های اجرایی را مامور کرد با بهره گیری از تجربیات موجود و شناسایی موانع و تنگناها به منظور رفع موانع ، تسهیل فرآیندها و رونق تولید ، برنامه های خود را به هیات وزیران ارائه کنند تا در جلسات آینده مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد .
در ادامه ، دستگاه های درگیر در موضوع سیل ، گزارش ارزیابی های خود از مناطق سیل زده را به استحضار اعضای هیات وزیران رساندند .
همچنین سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط ستاد هماهنگی خدمات سفر در نوروز سال 1398 برای رفاه حال مسافران و گردشگران ، به هیات وزیران ارائه کرد .
از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه حمل و نقل ، می توان به جابه جایی بیش از پنج میلیون مسافر نوروزی اشاره کرد که از این میزان ، یک میلیون و 545 هزار و 125 نفر از خطوط ریلی استفاده کرده اند .
بیشترین سفرهای نوروزی و اقامت تا پایان تعطیلات ، مربوط به استان های خراسان جنوبی ، کرمانشاه ، کردستان ، همدان ، ایلام ، سیستان و بلوچستان ، زنجان ، کهگیلویه و بویراحمد ، آذربایجان غربی و لرستان بوده است .
برگزاری آیین نوروزگاه در تمامی استان های کشور با اجرای برنامه های سنتی ، آیینی ، موسیقی و بازی های محلی و صنایع دستی ، اعزام ناظران عالی ستاد مرکزی به 31 استان کشور در نیمه اول و دوم تعطیلات به منظور حل و رفع مشکلات ، اعزام نمایندگان ویژه و ناظران ستاد مرکزی به استان های سیل زده و تشکیل ستادهای اسکان اضطراری و استان های معین برای اسکان مسافران نوروزی گرفتار در سیل ، از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط ستاد هماهنگی خدمات سفر است .
بررسی برنامه ها و عملکرد شش وزارتخانه همچنین عملکرد سال 1397 وزارتخانه های آموزش و پرورش؛ دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح؛ صنعت ، معدن و تجارت؛ علوم ، تحقیقات و فناوری؛ کشور و نفت ، به همراه برنامه های آتی این وزارتخانه ها در سال 98 ، در جلسات جداگانه رئیس جمهور با هر یک از وزیران این وزارتخانه ها بررسی شد .
در این جلسات ، آقایان سیدمحمد بطحایی ، امیر حاتمی ، رضا رحمانی ، منصور غلامی ، عبدالرضا رحمانی فضلی و بیژن نامدارزنگنه ، به تشریح دستاوردها و برنامه های اجرا شده در سال 97 در حوزه عملیاتی تحت مدیریت وزارتخانه خود ، نیازها و برنامه های سال جاری پرداختند .
روحانی در این جلسات با قدردانی از تلاش های مستمر شش وزیر کابینه تصریح کرد که «به رغم تشدید فشارهای دشمنان ایران اسلامی ، مسیر ما ، رسیدن به قله های علم و دانش ، خودکفایی و نوسازی کشور است و این مسیر را با قدرت ادامه خواهیم داد .
» رئیس جمهور همه وزرای کابینه را به تلاش بیش از پیش در مسیر تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی و شکوفایی کشور در همه حوزه ها فراخواند و اظهار کرد : بی تردید دشمنان هرگز نمی توانند جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند و ملت ایران با وحدت و ایستادگی ، به راه و اهداف خود پایبند بوده و به آن خواهد رسید .
روحانی با اشاره به افتتاح 114 دستاورد جدید در عرصه فناوری و دانش هسته ای توسط دانشمندان ایرانی در سالروز ملی فناوری هسته ای تاکید کرد : در همه حوزه های علمی و تخصصی روند پیشرفت و توسعه شتابان است و دشمنان دیر یا زود خواهند فهمید که سخت در اشتباه بوده اند و ابزارهایی همچون تحریم نمی تواند در روند پیشرفت و توسعه ایران اسلامی خللی جدی وارد کند .
کلمات کلیدی : ایران اسلامی دستگاه های اجرایی دولت رئیس جمهور مقام معظم رهبری.