نمایش خبر
دنیای اقتصاد
> خبر آنلاین : وزیر آموزش وپرورش وضعیت آموزشی در مناطق سیل زده کشور را تشریح کرد و گفت : در مناطق معدودی احتمالاً مجبور شویم سال تحصیلی را خاتمه یافته تلقی کنیم .
> واکنش بطحائی به احتمال پایان سال تحصیلی در مناطق سیل زده خبر آنلاین : وزیر آموزش وپرورش وضعیت آموزشی در مناطق سیل زده کشور را تشریح کرد و گفت : در مناطق معدودی احتمالاً مجبور شویم سال تحصیلی را خاتمه یافته تلقی کنیم .
سید محمد بطحائی صبح امروز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه در مناطق معدودی احتمالاً مجبور شویم سال تحصیلی را خاتمه یافته تلقی کنیم ، در خوزستان به دلیل گرمای زودرس و در پلدختر هم این مشکل را خواهیم داشت ، افزود : البته امیدواریم این اتفاق نیفتد و بتوانیم در این یک ماه باقی مانده سال تحصیلی را در موعد خود تمام کنیم .
وی با اشاره به اینکه در مورد امتحانات نهایی دانش آموزان تسهیلاتی در نظر گرفته شده است ، یادآور شد : در مناطقی که به هر دلیلی اعلام شود سال تحصیلی خاتمه یافته است ، تا همانجایی که کتاب درسی پیش رفته ارزشیابی صورت می گیرد و با خاتمه سال تحصیلی از بچه ها توقع نداریم بخش هایی که مانده را امتحان بدهند .
وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه در مورد کنکوری ها نیز با وزارت علوم مذاکراتی صورت گرفته و برای شنبه و یکشنبه شورای سنجش و پذیرش تشکیل می شود و در مورد اینکه سهمیه خاصی برای مناطق سیل زده و در چه رشته ها و محل هایی می توان انجام داد تصمیم گیری می شود ، تصریح کرد : از سوی دیگر برای کنکوری ها در مناطق سیل زده اردوهای علمی می گذاریم که این عقب افتادگی علمی و آموزشی را جبران کنیم و از طریق دوره های آموزش مجازی آن ها را آماده کنیم تا در فضای رقابتی کنکور عقب نمانند .
بطحائی خاطرنشان کرد : از حیث اعتبارات جبران خسارت مشکلی نداریم ، علاوه بر اعتبارات خودمان از سرفصل اعتبارات بحران دولت نیز اعتبار ویژه ای برای بحث آموزش در مناطق سیل زده گذاشته اند .
کلمات کلیدی : آموزش مجازی دانش آموزان سیل کنکور وزارت علوم.