نمایش خبر
> دانشگاهیان دانشگاه تبریز ، در تجمع اعتراض آمیز در مقابل مسجد بزرگ این دانشگاه اقدام ضد ایرانی دولت آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست گروه های تروریستی را محکوم کردند .
> رئیس دانشگاه تبریز در این مراسم با اشاره به سابقه 40 سال دشمنی و توطئه چینی استکبار جهانی ، علیه ملت و دولت ایران اظهار داشت : توطئه های آمریکا بعد از انقلاب همواره با رشادت ها و از جان گذشتگی های سپاه خنثی شده است و بر همین اساس سپاه که به عنوان یک نیروی مقتدر که بدنه اصلی آن مردم است ، مورد کینه دولت آمریکا قرار گرفته است .
میر رضا مجیدی در ادامه ترورهای کوردلانه در اوایل انقلاب ، حمله به هواپیمای مسافربری ، ایجاد تحریم های شدید اقتصادی و تشکیل و حمایت از گروه های تروریستی داعش را از جمله برنامه های آمریکا در قبال ملت ایران بیان کرد و افزود : با از خودگذشتگی سپاه و سایر اقشار مردم ایران همه این توطئه ها با شکست مواجه شده و در زمان حاضر نیز همگان وظیفه داریم ، با حفظ وحدت کلمه توطئه دشمن صهیونیستی را ناکام بگذاریم و از تصمیم های مسوولان کشور در حمایت از سپاه پشتیبانی کنیم .
ما با افتخار خود مان را سپاهی می دانیم حجت الاسلام محمد انوری مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز نیز در این مراسم با اشاره به رفتارهای متناقض آمریکا در طول تاریخ کشورمان گفت : آمریکا با سرپوش گذاشتن بر جنایات آل سعود و چشم پوشی از نقض حقوق بشر و فقدان دموکراسی در عربستان ، هم اکنون در تجهیز نیروگاه اتمی عربستان است ، در حالیکه به بهانه رفع خطر انرژی هسته ای ایران سالیان متمادی است تحریم های شدید علیه ایران اعمال کرده است .
وی در ادامه با اشاره به اینکه آمریکایی ها عامل ایجاد داعش در منطقه بودند ، تصریح کرد : دولت آمریکا به بهانه مبارزه با داعش به منطقه حمله کرد ، اما در عمل این سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بود که داعش را از بین برد .
به گفته وی سپاه یک نیروی نظامی رسمی و ثبت شده در عرصه بین المللی است و نباید به واسطه رفتارهای نابخردانه رئیس جمهور آمریکا مورد تحریم قرار بگیرد .
مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز اضافه کرد : سپاه در دل ما ایرانیان جا دارد و ما با افتخار خودمان را سپاهی می دانیم و از سپاه حمایت می کنیم .