نمایش خبر
خراسان
> به همت دانشگاه کوثر بجنورد برگزار می شود؛ 7 اردیبهشت؛ نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر محمدی دانشگاه کوثر بجنورد 7 اردیبهشت میزبان نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر 10 استان کشور در زمینه لباس ، مد و صنایع دستی خواهد بود .
> به همت دانشگاه کوثر بجنورد برگزار می شود؛ 7 اردیبهشت؛ نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر محمدی دانشگاه کوثر بجنورد 7 اردیبهشت میزبان نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر 10 استان کشور در زمینه لباس ، مد و صنایع دستی خواهد بود .
این نمایشگاه با همکاری وزارت علوم و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در قالب صنایع دستی چوبی ، شیشه ای ، سنگی ، پارچه ای ، فرش و گلیم و لباس های سنتی شروع به کار خواهد کرد و استان های گلستان ، مازندران ، گیلان ، اردبیل ، آذربایجان های غربی و شرقی ، سیستان و بلوچستان و خراسان های شمالی ، رضوی و جنوبی در آن غرفه خواهند داشت .
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در نشست اعضای شورای سیاست گذاری برگزاری این نمایشگاه بر توانمندسازی دانشجویان در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت : باید در کنار یادگیری مسائل آموزشی و علمی به توانمندسازی این قشر بپردازیم .
دکتر «غفاری» ادامه داد : اگر دانشجویان پس از دانش آموختگی دارای مهارت باشند ، کمتر آسیب خواهند دید .
وی با تقدیر از تلاش های صورت گرفته به منظور میزبانی دانشگاه کوثر بجنورد برای این نمایشگاه تصریح کرد : امسال به نام «رونق تولید» نام گذاری شده است و برای توانمندسازی دانشجویان باید بتوانیم مجموعه دانشگاهی را در زنجیره حیات اجتماعی و فرهنگی جامعه قرار دهیم .
دکتر «عسکری» مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم هم تربیت دانشجویان توانمند را یکی از راه های برون رفت از اوضاع نابه سامان اجتماع دانست و ابراز کرد : نیاز است کسب و کارهای نوین در دانشگاه ها معرفی شوند .
رئیس دانشگاه بجنورد هم با بیان این که ظرفیت های خوبی در استان و همچنین دانشگاه ها وجود دارد ، افزود : برپایی شایسته یک رویداد به معنای لوکس و تجملاتی برگزار کردن نیست و نیاز است از ظرفیت سایر دستگاه ها به نحو مطلوب استفاده شود .
دکتر «محقر» با اشاره به تاکید استاندار مبنی بر این که هر دستگاهی حداقل یک رویداد ملی را در سال داشته باشد ، گفت : از مجموعه دانشگاه کوثر که تقبل و افتخار میزبانی را برای استان فراهم کرد ، تشکر می کنیم .
رئیس دانشگاه کوثر بجنورد هم ترویج فرهنگ پوشش ایرانی اسلامی ، ارتقای توانایی و مهارت دانشجویان دختر برای ورود به بازار کسب و کار و پاسداشت هویت ایرانی و اسلامی را از مهم ترین اهداف برپایی این نمایشگاه دانست .
به گفته دکتر «حسینی» غرفه ها با دو محوریت تشکیل می شوند؛ محور اول به دانشجویان دختر اختصاص پیدا می کند و محور دوم به بانوان کارآفرین و تولید کننده استان تعلق می گیرد که بتوانند تولیدات شان را در معرض نمایش قرار دهند .
گفتنی است تاکنون 33 غرفه برای این نمایشگاه آماده شده است و در صورت استقبال قابل افزایش به 60 غرفه است .
از جمله برنامه های حاشیه ای برگزاری این نمایشگاه می توان به برپایی چادر عشایری ، کارگاه آموزشی و پخت غذای سنتی اشاره کرد .
به گزارش خبرنگار ما ، پیش از این قرار بود این نمایشگاه 11 اسفند 97 برگزار شود که به دلیل هماهنگی ها و بازخورد بهتر و حضور پرشورتر دانشجویان به اردیبهشت امسال موکول شد .