نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> به میزبانی دانشگاه بوعلی؛ برگزاری نخستین جشنواره غذای ملل دانشجویان غیرایرانی اولین جشنواره غذای ملل دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بوعلی سینا ، در راستای افزایش شناخت دانشگاهیان با تنوع فرهنگی و غذایی ملل مختلف ، در این دانشگاه برگزار شد .
> به میزبانی دانشگاه بوعلی؛ برگزاری نخستین جشنواره غذای ملل دانشجویان غیرایرانی اولین جشنواره غذای ملل دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بوعلی سینا ، در راستای افزایش شناخت دانشگاهیان با تنوع فرهنگی و غذایی ملل مختلف ، در این دانشگاه برگزار شد .
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، در این جشنواره که با شرکت 9 کشور سریلانکا ، بنگلادش ، چین ، افغانستان ، عراق ، یمن ، سوریه ، پاکستان و ونزوئلا برگزار شد ، دانشجویان با پخت انواع غذاها و تهیه پیش غذا ، دسر و شیرینی های کشور خود با یکدیگر رقابت کردند .
در این جشنواره یک روزه که به همت اداره همکاری های بین المللی دانشگاه بوعلی سینا و با تعامل معاونت دانشجویی ، فرهنگی و اداره کنسولی دانشجویان غیرایرانی این دانشگاه و با بازدید هیئت رئیسه دانشگاه و آحاد دانشگاهی همراه بود ، بیش از 60 نوع غذا ، پیش غذا ، دسر و نوشیدنی سنتی از کشورهای مختلف عرضه شد .
در پایان ، گروه های برتر برگزیده شدند و مقرر شد در مراسم ویژه ای از گروه های شرکت کننده و گروه های برتر تقدیر شود .
به همت استاد دانشگاه امیرکبیر؛ برگزاری کارگاه آموزشی «مدیریت پژوهش»در برلین به همت استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر کارگاه آموزشی «مدیریت پژوهش» در شهر برلین آلمان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ کارگاه بین المللی آموزش مدیریت پژوهش با حمایت وزارت آموزش و پژوهش آلمان BMBF و مؤسسه های پژوهشی لایپ نیتز ، هلمهولتز ، DFG و DLR برای برخی از مدیران مؤسسات پژوهشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و پژوهشگاه نیرو ، در شهر برلین آلمان برگزار شد .
در بخش آغازین نشست این کارگاه آموزشی بین المللی ، دکتر گئورگ قره پتیان استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، در سخنانی به اهداف و ضرورت این کارگاه آموزشی پرداخت و گفت : هر چند طبیعی است که روش های مدیریت پژوهش در آلمان طراحی و پیاده سازی می شود اما می توان در بستر یک رویکرد تطبیقی ، این مدل را فراگیریم و آن را متناسب و مطابق با فرهنگ فعالیت های سازمان های پژوهشی و ساختارهای مرتبط با آن در ایران بومی کرده و عملیاتی کنیم .
دکتر قره پتیان به عنوان طرف ایرانی ، پیشنهاددهنده و هماهنگ کننده این کارگاه آموزشی تأکید کرد : درخواست برگزاری این کارگاه از سوی پژوهشگاه نیرو با نمایندگان مؤسسات پژوهشی آلمان مطرح و با پذیرش این درخواست ، طرح پیشنهادی برای ارائه موضوعات مرتبط با عنوان کارگاه با توجه به نیازهای مراکز پژوهشی ایران تهیه و مقدمات اجرایی آن فراهم شد .
کارگاه آموزشی «مدیریت پژوهش» با تدریس استادان و صاحب نظران آلمانی از مؤسسات معتبری همچون لایپ نیتز ، هلمهولتز ، DFG و DLR و با شرکت حدود 20 تن از استادان و مدیران مؤسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و پژوهشگاه نیرو (وابسته به وزارت نیرو) در شهر برلین آلمان برگزار شد .