نمایش خبر
وقایع اتفاقیه
> عنوان «حق التدریسی» در دانشگاه ها مانند معلمان حق التدریس در وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد و قوانینی که برای آنها صدق می کند ، به اساتید پاره وقت مربوط نمی شود .
> روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه : وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت : دانشگاه ها موظف هستند حقوق اساتید را به موقع پرداخت کنند ، به خصوص اساتیدی که به صورت دائم با آنها همکاری ندارند .
به گزارش فارس ، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه وزارت علوم هیچ استادی را با نام «حق التدریس» به خدمت نگرفته است ، گفت : برخی از اساتید در دانشگاه ها 3 تا 4 ساعت در روز مشغول تدریس هستند ، اما چنین افرادی قرارداد حق التدریسی ندارند ، چرا که ما چنین عنوانی در را نداریم .
وی تأکید کرد : دانشگاه ها موظف هستند حقوق اساتید را به موقع پرداخت کنند ، به خصوص اساتیدی که به صورت دائم با آنها همکاری ندارند و باید تمامی حقوق آنها پرداخت شود .
وزیر علوم ادامه داد : عنوان «حق التدریسی» در دانشگاه ها مانند معلمان حق التدریس در وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد و قوانینی که برای آنها صدق می کند ، به اساتید پاره وقت مربوط نمی شود .
وی در پایان خاطرنشان کرد : به دلیل مشکلات بودجه ای ، پرداخت بودجه 97 با کمی مشکل مواجه شد که خوشبختانه در ابتدای سال 98 این مشکل برطرف شد و تمامی اساتید توانستند حقوق خود را دریافت کنند .