نمایش خبر
> رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در سال 97 بیش از 15 میلیارد دلار ارز دولتی به کالا های اساسی ، نهاده های کشاورزی ، دارو و نیاز های وزارت علوم اختصاص یافته ، از احتمال پرداخت یارانه ریالی به طبقات محروم در سال جاری خبر داد .
> سرویس اقتصاد جوان آنلاین : به گزارش ایسنا ، کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با حضور محمدباقر نوبخت ، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد و عملکرد بند «ز» تبصره 7 که دولت را مکلف می کند تا 14 میلیارد دلار برای حمایت از معیشت مردم و تأمین مابه التفاوت ارز برای تولید داخلی اختصاص دهد ، مورد بررسی قرار گرفت .
در این نشست عدل ، معاون سازمان برنامه و بودجه در توضیحاتی گفت : با توجه به محدودیت های ارزی کشور ، برخی کالا ها که در سبد معیشتی مردم از اهمیت کمتری برخوردار است ، مشمول کاهش ارز خواهند شد .
همچنین میدری ، معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط با کالا برگ الکترونیکی عنوان داشت : برای توزیع گوشت به این شیوه با کمک بانک مرکزی اقداماتی انجام شده و می تواند عملیات اجرایی آغاز شود .
در ادامه نیز نوبخت در تشریح عملکرد بند «ز» تبصره 7 اظهار داشت : طبق قانون دولت مکلف بود در سال 97 به چهار گروه کالا های اساسی ، نهاده های کشاورزی و دامی ، دارو و سلامت ، و نیاز های وزارت علوم؛ 14 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی اختصاص دهد .
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود : در سال 98 پیش بینی ما حدود 13 میلیارد و 668 میلیون دلار است که با توجه به تحولات پیش آمده ، می توان حدود 10 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی به این امر اختصاص داد .
همچنین برای اجرای بند «ز» در سقف 14 میلیارد دلار پیشنهاداتی از طرف دستگاه ها ارائه شده که برخی اقلام ، ارز مورد نیازشان با ارز نیمایی تأمین شود و از محل مابه التفاوت قیمت ارز به طبقات محروم یارانه ریالی داد که دولت در حال جمع بندی امر است و هنوز چیزی قطعیت نیافته است .