نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای : ایجاد 4دوره جدید کاردانی در دانشگاه فنی و حرفه ای رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از اجرای دوره های کاردانی جدید با توجه به نیاز بازار کار خبر داد و گفت : چهار دوره کاردانی با 38 رشته محل جدید ایجاد و در دفترچه آزمون کاردانی نظام جدید لحاظ شد .
> رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای : ایجاد 4دوره جدید کاردانی در دانشگاه فنی و حرفه ای رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از اجرای دوره های کاردانی جدید با توجه به نیاز بازار کار خبر داد و گفت : چهار دوره کاردانی با 38 رشته محل جدید ایجاد و در دفترچه آزمون کاردانی نظام جدید لحاظ شد .
به گزارش دانشگاه فنی و حرفه ای ، ابراهیم صالحی عمران در حاشیه شورای برنامه ریزی درسی دانشگاه ، از ایجاد دوره های جدید کاردانی در رشته های حمل و نقل ، معماری داخلی ، مکاترونیک و فتوگرافیک برای آموزشکده های فنی و حرفه ای در سراسر کشور خبر داد .
وی افزود : در راستای مأموریت های تعریف شده دانشگاه در جهت کارآفرینی و اشتغال جوانان و موافقت دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، چهار دوره کاردانی با 38 رشته محل جدید ایجاد و در دفترچه آزمون کاردانی نظام جدید سال تحصیلی 99 98 سازمان سنجش آموزش کشور لحاظ شد .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با عنوان اینکه رشته های جدید برای نخستین بار برای فارغ التحصیلان هنرستان های فنی و حرفه ای آموزش و پرورش با توجه به تقاضای اجتماعی و فراوانی در بازار کار ایجاد شده گفت : از سال گذشته در شورای برنامه ریزی و گسترش دانشگاه ، بررسی و تنظیم سرفصل های درسی با محوریت کارآفرینی آغاز شده که در خصوص رشته مکاترونیک دوره هایی مختلفی با حضور اساتید آلمانی در راستای توانمند سازی استادان این رشته صورت پذیرفته است .
برای دومین و آخرین بار؛ تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره دانشجویی«سیمرغ» بنا به درخواست شرکت کنندگان ، برای دومین بار مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دهمین جشنواره بین المللی دانشجویی «سیمرغ» تمدید شد .
به گزارش ایسنا ، مهلت ارسال آثار به جشنواره بنا به درخواست دانشگاهیان تا 28 اردیبهشت ماه تمدید شد تا همه آثار شرکت کنندگان به دبیرخانه جشنواره برسد؛ این فرصت دیگر تمدید نخواهد شد .
شرکت کنندگان در 5 بخش فیلم ، موسیقی ، هنرهای تجسمی ، تئاتر و ادبی تعداد قابل قبولی اثر برای داوری به جشنواره ارسال کرده اند که در مقایسه با دوره های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است .
دانشجویان خارج از کشور نیز برای حضور در جشنواره «سیمرغ» باید آثار خود را با توجه به اولویت های موضوعی در حوزه فرهنگ سلامت تولید کنند .
جشنواره بین المللی «سیمرغ» با شعار "سالم زیستن ، هنر است" درپنج بخش تئاتر ، فیلم ، ادبی ، هنرهای تجسمی و موسیقی ، برای دانشجویان علوم پزشکی تابستان سال جاری در شهر تهران برگزار خواهد شد .
اطلاعیه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد؛ رشته محل های علوم پزشکی به ثبت نام بدون آزمون دکتری اضافه شد مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اطلاعیه ای درباره اضافه شدن رشته محل های گروه علوم پزشکی به سامانه ثبت نام بدون آزمون دکتری تخصصی صادر کرد .
به گزارش دانشگاه آزاد ، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اطلاعیه اضافه شدن رشته / محل های گروه علوم پزشکی به سامانه ثبت نام بدون آزمون دکتری تخصصی (ویژه استعدادهای درخشان) را صادر کرد .
در این اطلاعیه آمده است : با توجه به اضافه شدن رشته / محل های گروه علوم پزشکی به سامانه ثبت نام بدون آزمون دوره دکتری تخصصی (ویژه استعدادهای درخشان) کلیه داوطلبان حائز شرایط مندرج در دفترچه راهنما که دارای مدرک متجانس با رشته مورد تقاضا به شرح جدول ذیل هستند ، می توانند در صورت تمایل با مراجعه به سامانه https : //www .
azmoon .
org نسبت به ثبت نام اقدام کنند .
آن دسته از داوطلبان واجد شرایط که تاکنون نسبت به انتخاب رشته و ثبت نام اقدام نکرده اند ، تا پایان روز چهارشنبه 25 اردیبهشت فرصت دارند با مراجعه به سامانه های مذکور نسبت به انتخاب رشته و ثبت نام خود اقدام کنند .