نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> اول خرداد؛ آغاز دریافت آثار علمی یازدهمین جشنواره فارابی رئیس دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی از فراخوان یازدهمین دوره جشنواره فارابی خبر داد و گفت : زمان دریافت آثار این دوره از اول خردادماه 1398 تا 31 مرداد ماه سال جاری خواهد بود .
> اول خرداد؛ آغاز دریافت آثار علمی یازدهمین جشنواره فارابی رئیس دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی از فراخوان یازدهمین دوره جشنواره فارابی خبر داد و گفت : زمان دریافت آثار این دوره از اول خردادماه 1398 تا 31 مرداد ماه سال جاری خواهد بود .
به گزارش مهر ، حسین میرزایی با اشاره به فراخوان یازدهمین دوره جشنواره فارابی گفت : زمان دریافت آثار این دوره از اول خردادماه 1398 تا 31 مرداد ماه سال جاری خواهد بود .
وی ادامه داد : آثار مورد پذیرش جشنواره همچون ادوار گذشته در چهار قالب شامل «کتاب پژوهشی» ، «گزارش اختتام یافته پژوهش» ، «رساله دکتری» و «پایان نامه کارشناسی ارشد» است .
آثاری که از ابتدای سال 1395 تا پایان اسفند 1397 پایان یافته اند می توانند در این دوره از جشنواره شرکت کنند .
رئیس دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی خاطرنشان کرد : آثار علمی در این جشنواره در پانزده گروه علمی ، اخلاق ، ادیان و عرفان ، تاریخ ، جغرافیا و باستان شناسی ، حقوق ، زبان ، ادبیات و زبان شناسی ، علوم اجتماعی و علوم ارتباطات ، علوم اقتصادی ، مدیریت و علوم مالی ، علوم تربیتی ، روان شناسی و علوم ورزشی ، علوم سیاسی ، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای ، علوم قرآنی ، تفسیر و حدیث ، فقه و اصول ، فلسفه ، منطق و کلام ، فناوری اطلاعات ، اطلاع رسانی و کتابداری ، مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) ، مطالعات هنر و زیبایی شناسی و مطالعات میان رشته ای دریافت می شوند .
بخش بین الملل جشنواره نیز آثار مربوط به حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی را دریافت می کند .
وی ادامه داد : همچون ادوار گذشته در بخش ویژه نیز جایزه شخصیت های پیشرو علوم انسانی و اسلامی ، پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی ، مترجم برتر ، انجمن علمی برتر ، نشریه علمی و پژوهشی برتر و نظریه پرداز برتر اعطا خواهد شد .
میرزایی افزود : تمامی پژوهشگران حوزه علوم انسانی و اسلامی می توانند با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس WWW .
FARABIAWARD .
IR از اول خردادماه آثار علمی خود را ثبت کنند .
وی همچنین با بیان اینکه ثبت آثار در سامانه جشنواره در دو قالب حقیقی و حقوقی است اظهار داشت : علاوه بر اینکه مولفین و پژوهشگران خود می توانند نسبت به ثبت آثار در سامانه اقدام کنند ، ناشران ، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی ، انجمن های علمی و گروه های علمی آموزشی و پژوهشی نیز چنانچه اثری را واجد شایستگی لازم می دانند به معرفی و ثبت آثار پیشنهادی مبادرت ورزند و زمینه شناسایی آثار فاخر را فراهم کنند .
گفتنی است؛ جشنواره بین المللی فارابی توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، کمیسیون ملی یونسکو ، دفتر منطقه ای آیسسکو ، بنیاد ملی نخبگان و پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری هر ساله برگزار می شود .
قائم مقام انجمن سواد رسانه ای ایران : باید لذت خواندن را به مردم چشاند نویسنده کتاب اصول آموزش سواد رسانه ای به کودکان گفت : بسیاری ازآنچه رخ می دهد ، ردپایی دریک نظریه رسانه ای دارد و کشف ارتباط نظری رخدادها ، رمزگشایی لذت بخشی را سبب می شود .
معصومه نصیری ، قائم مقام انجمن سواد رسانه ای ایران و مدرس دانشگاه در گفتگو با آفرینش با بیان این که در حال حاضر بر روی کتابی با موضوع «فیک نیوز» به همراه دکترسید علی موسوی کار می کنم ، افزود : بحث اخبارجعلی این روزها به چالشی جهانی تبدیل شده و متاسفانه روز به روز هم گرایش مردم به اینگونه اخبار بیشتر می شود .
وی با بیان اینکه کتاب شبکه های خشم و امید نوشته مانوئل کاستلز ترجمه مجتبی قلی پور آخرین کتابی است ، مطالعه کردم ، ادامه داد : این کتاب آخرین کتابی بود که خواندم وچند روزی است خوانش آن به پایان رسیده است و به فعالان و کنش گران فضای مجازی خواندن آن را توصیه میکنم .
نصیری در ادامه بیان کرد : آخرین کتابم اصول آموزش سواد رسانه ای به کودکان است که شکر خدا بر اساس ارزیابی اولیه به جهت خلأ وجود کتاب در این زمینه و رونمایی اثر در نمایشگاه کتاب ، استقبال مخاطبان بسیار خوب بوده است .
وی در خصوص علاقه خود به کتاب ، گفت : علاقه شخصی بنده به کتابهای مربوط به حوزه نظریات رسانه است .
بسیاری ازآنچه رخ می دهد ، ردپایی دریک نظریه رسانه ای دارد و کشف ارتباط نظری رخدادها ، رمزگشایی لذت بخشی را سبب می شود .
نصیری ادامه داد : کتاب اساسا خوب است و بنده معتقدم هر کتابی برای یکبار ارزش خواندن را دارد .
امادر کل کتاب خوب ، کتابی است که شما را تشنه تر کند برای یادگیری .
سوالات جدی برای شما ایجاد کند و میل به کشف ندانسته ها را تقویت کند .
وی با بیان اینکه باید لذت خواندن را به مردم چشاند ، اظهارکرد : اگر کتاب خوب ارائه شود و مردم هم لذت خواندن رادرک کرده باشند ، دیگه نیازی به اصرار برای خواندن نیست آنها یاد گرفته اند که بخوانند.