نمایش خبر
تیتر برتر
16:02
> مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : زمینه های توسعه و جذب حداکثری ترافیک کالا با بهره گیری از مقوله پژوهش و استفاده از توان بخش خصوصی را با شناسایی ظرفیت های بندر خرمشهر فعال تر می کنیم.
> به گزارشتیتربرتر؛ نورالله اسعدی در نشست مشترک با مسئولان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر رابطه دانشگاه و صنعت را یک ضرورت دانست و افزود : ارتباط دانشگاه با صنعت درایران دارای قدمتی چندین ساله است و مقدمه پیشرفت و توسعه کشوراز دانشگاههاست و برای دستیابی به این موضوع تشکیل چنین جلساتی با حضور بخش خصوصی کشتیرانی و بخش دریایی کارگشاست .
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر افزود : با وجود بازسازی تمام زیرساختها و استقرار تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری برای دستیابی به جایگاه پیش از جنگ تحمیلی نیاز است که در حوزه پژوهش تمام ساز و کار ها را به خدمت بگیریم و این در دستور کار است .
وی در ادامه گفت : امیدواریم از وجود دانشگاه علوم و فنون که یکی از دانشگاههای توانمند است برای فعال سازی بیشتر پژوهش در بندر خرمشهر استفاده کنیم و برای تعامل و همکاری بیشتر این اداره کل با این دانشگاه باید جلسات متعددی برگزار شود .
رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در حاشیه این نشست افزود : دردوران تحریم باید با همدلی می توان جلوی آسیب ها را گرفت و مسئولیت دانشگاهها برای ایجاد شرایط مطلوب بیشترمی شود و تمام تلاش دانشگاه این است که در حد یک دانشگاه نسل سه عمل کنیم و برای رسیدن به این امر بنادر و دریانوردی یکی از اهداف مهم محسوب می شود .
لطف اله خواجه پور تصریح کرد : ارتباط دانشگاه علوم و فنون با بندر خرمشهر سابقه طولانی دارد و تاکنون چندین تفاهم نامه های علمی پژوهشی و آموزشی میان بندر خرمشهر و دانشگاه منعقد شده است .
رییس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت : یکی از چالش هایی که با آن مواجه هستیم ، اشتغال فارغ التحصیلان است و در این زمینه در حال رایزنی با بخش خصوصی و نهادهای مختلف هستیم .
خبرنگار : اریس.