نمایش خبر
ایرنا
15:07
> تهران – ایرنا – معاون اداری ، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، گفت : سازمان امور دانشجویان سال گذشته با صرفه جویی در حامل های انرژی ، 200 میلیارد تومان به بخش تغذیه اختصاص داد .
> محمدتقی نظرپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا در مورد افزایش هزینه های غذای دانشجویی ، اظهار کرد : وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در تلاش است تا حد امکان مشکلی برای تغذیه دانشگاه ها ایجاد نشود ، هر چند امسال هزینه تهیه مواد اولیه و تغذیه نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشت .
وی با بیان اینکه اگر وزارت علوم برای این مسئله راهکاری پیدا نکند دانشگاه ها دچار مشکل می شوند : اگر این راهکار در سال جاری طی دو نوبت تکرار شود بخشی از هزینه های افزوده شده غذا و مواد اولیه از محل صرفه جویی در حامل های انرژی جبران می شود و دانشگاه ها از مشکلات احتمالی تغذیه سربلند بیرون می آیند .
نظرپور در مورد رقم افزایش هزینه های تغذیه ، گفت : بر اساس اعلام مسئولان سازمان امور دانشجویان ، تا سال گذشته قیمت تمام شده یک غذا بین 5 تا 7 هزار تومان بود که این رقم هم اکنون به 15 هزار تومان رسیده است .
این مسئول وزارت علوم تاکید کرد : اگر مواد اولیه مانند گوشت ، برنج و روغن با هزینه قابل قبولی از مبادی اصلی تامین شود ، بخشی زیادی از ارقام ذکر شده کاهش می یابد .
**9492** 1200 انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی حامل های انرژی وزارت علوم تغذیه.