نمایش خبر
ایرنا
14:46
> تهران – ایرنا – مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ، گفت : تاکنون بیش از 9 هزار نفر در پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها ثبت نام کرده اند .
> حسین توکلی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا ، اظهار کرد : تا صبح امروز ، 9 هزار و 261 داوطلب در فرایند پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها ثبت نام کرده اند .
وی خاطرنشان کرد : ثبت نام در 85 درصد رشته محل های دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود که بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو این ثبت نام از 20 اسفندماه 97 آغاز شده است و تا 6 شهریورماه امسال ادامه دارد .
وی افزود : داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www .
sanjesh .
org نسبت به ثبت نام اقدام کنند .
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ، تاکید کرد که دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه نظام جدید آموزشی نیز می توانند در این مرحله از پذیرش ثبت نام و بعد از اتمام امتحانات نهایی و دریافت کارنامه از آموزش و پرورش معدل کتبی خود را درج کنند .
به گزارش ایرنا ، دانشگاه ها و موسسه های پذیرنده بر اساس شیوه نامه اجرایی مصوب شورای سنجش و پذیرش دانشجو در برنامه زمانی تعیین شده نسبت به گزینش داوطلبان از بیشترین معدل به کمترین معدل با توجه به نوع دیپلم و رشته انتخابی تا سقف ظرفیت پذیرش در هر یک از سهمیه ها اقدام کرده و در زمان مقرر ، نتایج را به داوطلبان اعلام می کنند .
دریافت هر گونه وجه برای دریافت و بررسی درخواست ها توسط دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی ممنوع است .
با توجه به اینکه یک داوطلب ممکن است موفق به دریافت پذیرش از موسسه ها در چندین کد رشته محل شود ، باید پس از اعلام نتایج دانشگاه ها و موسسه ها در مهلت زمانی تعیین شده ، بررسی لازم را انجام داده و رشته محل مورد علاقه خود را برای تحصیل انتخاب کند .
همچنین در زمان معین شده با مدارک مورد نیاز و ارائه تعهد مبنی بر ثبت نام در کد رشته محل مورد نظر ، هزینه ثبت نام را پرداخت کند .
**9492** 1200 انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی سازمان سنجش پذیرش بدون آزمون ثبت نام.