نمایش خبر
ایرنا
16:38
> تبریز ایرنا 6 طرح فناورانه در پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی با حضور استاندار و با حمایت 5 میلیارد ریالی دولت رونمایی شد .
> به گزارش روز سه شنبه ایرنا ، دستگاه چندمنظوره و تمام اتوماتیک خط کشی معابر و رنگ آمیزی مکانیزه جداول ، طراحی و تولید توربین توربو شارژ به روش تزریق پودری ، پیستوله پاشش ایرلس رنگ با تحریک الکترونیکی و نازل مه پاش الکترواستاتیک از جمله این طرح هاست .
استاندار آذربایجان شرقی در مراسم رونمایی از این طرح ها با تاکید بر افزایش ارتباط کاربردی دانشگاه و صنعت ، گفت : پارک علم و فناوری باید دانشگاه و صنعت را با یکدیگر آشتی دهد .
محمدرضا پورمحمدی گفت : برخی طرح های ارائه شده توسط شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری ، بی نظیر است و حتی برخی از آن ها نمونه و مشابه خارجی هم ندارد .
وی با قدردانی از مسوولان این پارک و تلاش های ارزشمند جوانان ، اعلام کرد : ما نیز آماده حمایت همه جانبه از توسعه فعالیت های فناورانه ، ارائه تسهیلات و امکانات مورد نیاز و معرفی به سازمان های مصرف کننده برای تولید انبوه محصولات تولیدی در شرایط تحریم هستیم .
وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب ، ایران جایگاه مشخص علمی در جهان نداشت ، افزود : به برکت انقلاب اسلامی ، امروزه رتبه 16 بین المللی را در تولید علم و دانش داریم ، ولی در حوزه تولیدات فناورانه و تبدیل علم به ثروت ، جایگاه ما مناسب نیست و امیدواریم در آینده ای نه چندان دور و به دست پرتوان جوانان دانشمند این مرز و بوم ، به رتبه قابل قبول تولید فناورانه در جهان دست یابیم .
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه از سال های گذشته ، جهت گیری مناسبی توسط پارک علم و فناوری در راستای تلاش برای تولید ثروت از علم ترسیم شده است ، ادامه داد : در شرایط کنونی که کشور ما با مشکلاتی همچون تحریم مواجه است ، توجه و اتکا به توانمندی داخل ، حرکت در مسیر استقلال و خودکفایی محسوب می شود و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .
پورمحمدی با اشاره به وابستگی اقتصاد کشور به نفت ، خاطرنشان کرد : این موضوع باعث شده آن چنان که باید و شاید به موضوع تولید ثروت از علم توجهی نشده و در شرایط فعلی باید بیش از پیش برای استقلال و خوکفایی ایران اسلامی تلاش کرد .
وی ارتباط دادن واقعی صنعت و دانشگاه را یکی از دغدغه های اصلی خود برشمرد و گفت : پارک علم و فناوری می تواند در این زمینه نقش بسیار موثری داشته باشد و باید با استفاده از ظرفیت این مجموعه ، شاهد افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه و دستیابی به اهدافی همچون ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و به روز شدن تکنولوژی مورد استفاده در صنایع استان باشیم .
وی بیکاری را اصلی ترین مشکل کشور دانست و ادامه داد : نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی ، به بیش از 25 درصد رسیده و باید با اتخاذ تصمیمات مناسب ، فرصت های مناسب برای اشتغال جوانان فراهم شود .
استاندار آذربایجان شرقی از تصمیم مدیریت ارشد استان برای راه اندازی کارخانه نوآوری در استان خبر داد و تاکید کرد : مسئولان به برگزاری استارتاپ ها برای صنعتگران و تولیدکنندگان ، توجه ویژه ای داشته باشند و چنین نباشد که دانشجویان ، تنها استفاده کنندگان از استارتاپ ها باشند .
واعظی ، رییس پارک علم و فناوی استان نیز در این جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان های مختلف و دانشگاه های استان ، انجام مراحل مقدماتی تاسیس نخستین پردیس فناوری سلامت در استان ، حمایت مالی از پایان نامه های فناورانه را از جمله اقدامات پارک در حوزه های مختلف عنوان کرد .
3071 انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی فناوری علمی آذربایجان شرقی.