نمایش خبر
تابناک
17:13
> عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت : پلمپ مراکز فروش پایان نامه توسط وزارت علوم اقدام درستی بود و باید ادامه پیدا کند.
> عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت : پلمپ مراکز فروش پایان نامه توسط وزارت علوم اقدام درستی بود و باید ادامه پیدا کند .
به گزارش آنا ، ضیاءالله اعزازی ملکی با بیان اینکه رویکرد وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در برخورد با پایان نامه فروش ها اقدام خوبی بود ، اظهار کرد : باید در مقابله با پدیده گسترده فروش مقاله و پایان نامه دانشجویی به طور جدی برخورد کرد .
وی افزود : فروش پایان نامه به نوعی رواج تقلب در سیستم آموزشی کشور بوده و مدارک غیرکارشناسی و غیرعلمی را افزایش می دهد و خبری از سواد و علم دانشجو نیست .
اگر اساتید دانشگاه ها به کیفی سازی مسائل آموزشی توجه کنند ، دانشجویان عالم و خردمندی به جامعه تحویل داده می شود .
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : پایان نامه فروش ها ، جامعه علمی کشور را بدبخت کرده اند؛ همکاری وزارت علوم و پلیس برای پلمپ 25 مرکز فروش پایان نامه و مقاله ، اقدام بسیار خوبی بوده که باید ادامه پیدا کند .
اعزازی بیان کرد : اگر نظارت و دقت اساتید بر پایان نامه های دانشجویی افزایش پیدا کند ، دانشجو خودش به تهیه پایان نامه پرداخته و اقدام به خرید آن نمی کند؛ چرا که استاد وی متوجه می شود که پایان نامه دانشجو کپی است و یا توسط خودش تهیه نشده است .
وی در پایان خاطرنشان کرد : افزایش مراکز غیرانتفاعی و علمی کاربردی برای متولیان آن ها ایجاد درآمدزایی کرده و برخی از آن ها فقط به دنبال صادر کردن مدرک برای دانشجویانشان هستند و نظارتی بر پایان نامه های دانشجویان خود ندارند .