نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> همه چیز درباره دانشگاه D8؛ دانشجویان خارجی ، سفیران ایران در دنیا می شوند قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل درباره راه اندازی دانشگاه D8 گفت : ایجاد چنین دانشگاهی باعث آشنایی دانشجویان با زبان فارسی و فرهنگ ایرانی می شود و این دانشجویان می توانند سفیران جمهوری اسلامی ایران در دنیا باشند .
> همه چیز درباره دانشگاه D8؛ دانشجویان خارجی ، سفیران ایران در دنیا می شوند قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل درباره راه اندازی دانشگاه D8 گفت : ایجاد چنین دانشگاهی باعث آشنایی دانشجویان با زبان فارسی و فرهنگ ایرانی می شود و این دانشجویان می توانند سفیران جمهوری اسلامی ایران در دنیا باشند .
سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در گفت وگو با فارس ، به تشریح فرآیند پذیرش دانشجو در دانشگاه D8 پرداخت و گفت : دانشگاه D8 که در نزدیکی دانشگاه بوعلی سینای همدان تاسیس شده است یک دانشگاه شهریه پرداز است و دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه پرداخت کنند و هزینه تاسیس آن نیز برعهده تمامی کشورهای عضو D8 است .
وی درباره این که چرا ایران برای میزبانی این دانشگاه داوطلب شد ، گفت : به طور قطع ایجاد چنین دانشگاهی می تواند باعث شود تا دانشجویان این دانشگاه با زبان فارسی آشنا شوند و آن را بیاموزند ، در کنار این موضوع با فرهنگ ایرانی نیز آشنا شده و به نوعی سفیر ایران در دنیا شوند .
سالار آملی اضافه کرد : اساتید برای حضور در این دانشگاه اعلام آمادگی کردند و جمهوری اسلامی ایران نیز از فعالیت های این دانشگاه حمایت می کند؛ چراکه ما می توانیم با وجود این دانشگاه ، دانشجویان بسیاری را از کشورهای جهان جذب کنیم .
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل اظهار داشت : از سال تحصیلی جدید دانشگاه D8 آماده پذیرش دانشجویان است و در سال تحصیلی 98 99 این دانشگاه به طور رسمی فعالیت خود را آغاز می کند .
وی خاطرنشان کرد : با توجه به سطح کیفی و میزان داوطلبان ، برنامه درسی این دانشگاه تدوین می شود .
دانشگاه D8 از فروردین ماه امسال با حضور کشورهای عضو در همدان راه اندازی شد .
آغاز ثبت نام سی وسومین جشنواره بین المللی خوارزمی ثبت نام و ارائه طرح در سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی آغاز شد و تا پایان شهریور ماه امسال ادامه دارد .
به گزارش ایسنا ، سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی دانش بنیان و تجاری سازی نتایج تحقیقات ، ارج نهادن به مقام والای پژوهشگران و نوآوران و فناوران کشور و فراهم کردن بستر مناسب برای همکاری های علمی در سطح جهان در سال جاری برگزار می شود .
ثبت نام در این دوره از جشنواره آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد .
طرح های ارسالی در 17 گروه تخصصی "فناوری های شیمیایی" ، "مکانیک" ، "برق و کامپیوتر" ، "هنر" ، "معماری و شهرسازی" ، "کشاورزی و منابع طبیعی" ، "علوم پایه" ، "عمران" ، "مهندسی صنایع و مدیریت فناوری" ، "مواد ، متالورژی و انرژی های نو" ، "زیست فناوری و علوم پایه پزشکی" ، "محیط زیست" ، "فناوری نانو" ، "هوافضا" ، "مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات" ، "مکاترونیک" و "صنایع دفاعی" پذیرش خواهد شد .
این طرح ها در محور پژوهشی و فناوری شامل "پژوهش های بنیادی" ، "پژوهش های کاربردی" ، "طرح های توسعه ای" ، "ابتکار و نوآوری" مورد داوری قرار خواهند گرفت .
متقاضیان می توانند طرح های خود را از طریق پایگاه اطلاع رسانی جشنواره بین المللی خوارزمی به نشانی www .
khwarizmi .
ir و با مراجعه به قسمت سامانه جامع جشنواره بین المللی خوارزمی ارسال کنند .
برگزیدگان این رقابت علمی علاوه بر دریافت لوح تقدیر و جوایز نقدی ، به بنیاد ملی نخبگان به منظور دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد .
معرفی به سازمان سنجش آموزش کشور برای استفاده از تسهیلات مطابق با آئین نامه های مرتبط از دیگر تسهیلات برگزیدگان جشنواره خوارزمی به شمار می رود .
علاوه بر آن برگزیدگان به پارک های علم و فناوری ، مراکز رشد ، صندوق های حمایتی و بنگاه های اقتصادی برای افزایش تعامل و همکاری های متقابل معرفی خواهند شد .