نمایش خبر
ایرنا
17:11
> تهران ایرنا رئیس دانشگاه صنعتی شریف در مورد پیش بینی تعداد دانشجو و اعضای هیات علمی دانشگاه تا سال 1405 گفت : طی سال های آینده برنامه ای برای افزایش جذب دانشجو نداریم و با همان تعداد 12 هزار دانشجو برای بالا بردن کیفیت آموزشی تلاش می کنیم .
> به گزارش روز سه شنبه ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف ، محمود فتوحی با اشاره به عملکرد هیات اجرایی جذب این دانشگاه طی سال های 93 تا پایان اسفند 97 گفت : پنج هزار و 246پرونده درخواست جذب از طریق فراخوان به این دانشگاه رسیده که از این میان تعداد هزار و 754 مورد آن در غربال اولیه رد شده است .
وی افزود : تعداد سه هزار و 354 پرونده عضو هیات علمی بررسی و در کار گروه علمی این دانشگاه به ثبت رسیده است که در نهایت تعداد 138 پرونده در دست بررسی است .
همچنین طی سالهای 93 تا اسفند ماه 97 با درخواست استخدام حدود 100 نفر موافقت شده است .
رئیس دانشگاه صنعتی شریف به تعداد کل اعضای هیات علمی نیز اشاره کرد و افزود : طی این سال ها تعداد 53 نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه بازنشسته شده اند و تعداد 19 نفر نیز قطع همکاری ثبت شده است .
عضو هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی تاکید کرد : در حال حاضر دانشگاه صنعتی شریف با 473 عضو هیات علمی فعالیت می کند که بر اساس برنامه راهبردی دانشگاه در رشته های جدید و مورد نیاز افزایش جذب هیات علمی را شاهد است .
وی در ادامه به پراکندگی اعضای هیات علمی دانشگاه بر اساس وضعیت استخدامی نیز اشاره کرد و گفت : 58 درصد اعضای هیات علمی به صورت رسمی قطعی ، 16 درصد رسمی آزمایشی و 26 درصد به صورت پیمانی با دانشگاه همکاری دارند .
سیصد ویازدهمین جلسه هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و با حضور عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری ، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، محمدعلی کی نژاد رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی ، محمدرضا رضوان طلب دبیر هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم و سایر اعضای این هیات برگزار شد .
دانام**9465**1584 انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی دانشگاه شریف اعضای هیات علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی.