نمایش خبر
فارس نیوز
18:39
> نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت : با توجه به زمانبر بودن بررسی طرح دوفوریتی تعویق کنکور در صحن علنی امکان تعویق کنکور وجود ندارد .
> به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس ، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به ماده 161 آیین نامه داخلی گفت : طرح دوفوریتی برای تعویق کنکور مطرح و در افکار عمومی توقف ایجاد کرده ، براساس زمانبندی موجود اگر نتوانیم این انتظار را برآورده کنیم ، مشکلاتی برای جوانان ایجاد می شود .
وی با بیان اینکه خواسته جوانان مناطق سیل زده برای تعویق کنکور منطقی است ، زیرا چند ماه نتوانستند درس بخوانند ، از سوی دیگر طرح دوفوریتی برای مطرح شدن در صحن علنی به یک ماه زمان نیاز دارد ، ادامه داد : کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نحوه جبران وقفه در تحصیل جوانان استان های سیل زده را با حضور نمایندگان استان ها و نمایندگان دولت در نشست مشترکی تعیین کند ، زیرا بلاتکلیفی آنها مشکلاتی را ایجاد می کند .
علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت : اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با وزارت علوم و نمایندگان استان های سیل زده راهی را برای جوانان پیدا کند تا تبعیض به وجود نیاید ، اقدام مناسبی است و از سوی دیگر امکان تعویق کنکور وجود ندارد .
انتهای پیام/.