نمایش خبر
عصر رسانه
> تولید کرم ضد چروک و مرطوب کننده از محصولات طبیعی زنبور عسل کرم ضد چروک و مرطوب کننده برپایه محصولات طبیعی زنبور عسل توسط یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری یزد تولید و به بازار عرضه شد.
> تولید کرم ضد چروک و مرطوب کننده از محصولات طبیعی زنبور عسل کرم ضد چروک و مرطوب کننده برپایه محصولات طبیعی زنبور عسل توسط یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری یزد تولید و به بازار عرضه شد .
این محصولات ، برپایه محصولات طبیعی زنبور عسل فرموله و تولید شده اند که عسل و ژل رویال موجود در این محصولات کاملاً طبیعی و دارای کیفیت بالا بوده و اثرگذاری محصول را افزایش داده است .
به گفته صادقیان ، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ، از دیگر ویژگی های مثبت این محصولات تولیدی فاقد پارابن بودن است؛ پارابن ها از پرکاربردترین دسته مواد نگهدارنده هستند که به دلیل خواص آنتی باکتریال ، قیمت ارزان و عملکرد مناسب در برابر آلودگی های میکروبی ، در اکثر محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شوند .
این مواد از آنجایی که به همراه محصولات آرایشی بهداشتی به عمق پوست و مو نفوذ می کنند ، اثرات مخرب خود را در انتهای لایه های زیرین این بافت ها بر جای می گذارند .
از جمله این اثرات ، سوزش و التهابات پوستی ، درماتیت ، سرطان و واکنش های حساسیتی است .
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم ، از ویژگی های کرم ضد چروک این شرکت می توان به تغذیه کننده سلول های پوستی ، افزایش استحکام پوست ، افزایش تعداد و کیفیت فیبروبلاست های درم ، رفع افتادگی و افزایش استحکام و انعطاف پذیری پوست صورت ، کمک به رفع چروک های سطحی و کاهش چروک های عمیق پوست ، تغذیه و محافظت از پوست به دلیل داشتن اسیدهای چرب ضروری موجود در ماده موثره ، تحریک سنتز پروتئین های ساختاری پوست ، کلاژن و الاستین اشاره کرد .
تولید فوم سازگار با محیط زیست از چوب توسط محقق ایرانی فوم های موجود در بازار از مشتقات نفتی محسوب شده و سوختن آنها آلودگی فراوانی ایجاد می کند .
اما یک محقق ایرانی با تولید فوم سازگار با محیط زیست این مشکل را برطرف کرده است .
به نقل از نیواطلس ، پرفسور امیر عاملی پژوهشگر و استادیار دانشگاه واشنگتن که فوم مذکور را تولید کرده مدعی است که فوم یادشده نه تنها با محیط زیست سازگار است ، بلکه از نظر عایق بندی نیز بهتر از فوم های عادی عمل می کند .
75 درصد از این فوم از جنس نانوبلورهای سلولزی است که علاوه بر بهره مندی از قابلیت عایق بندی می تواند تا 200 برابر وزن خود فشار تحمل کند ، بدون آنکه شکل و حالت ابتدایی خود را از دست بدهد .
تخریب این فوم در صورت لزوم به صورت کامل امکان پذیر است و در صورت سوزانده شدن خاکستری از آن متصاعد نمی شود .
به گفته پرفسور عاملی برای تولید این فوم از فرایندی موسوم به هیدرولیز اسید استفاده شده است .
در این فرایند پیوندهای شیمیایی درون سلولزهای تولید شده از خمیر چوب شکسته شده و در نهایت نانوبلورهایی به دست می آید که با اضافه شدن الکل پلی وینیل به آن به فومی دارای ساختار یکنواخت و مقاوم مبدل می شود .
توان عایق بندی بالا و مقاومت مناسب در گرمای زیاد و حتی در شرایط مرطوب از جمله دیگر مزایای این فوم است .