نمایش خبر
باشگاه خبرنگاران
12:55
> رئیس دانشگاه ملایر از آمادگی افتتاح پژوهشکده انگور ملایر آماده در آینده نزدیک خبر داد .
> به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، خسرو سایوند پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ملایر با اشاره به توانمندی های دانشگاه ملایر ، دانشگاه را یک محیط مولد و مهد علم و دانش دانست و اظهار کرد : زیربنای توسعه و پیشرفت هر کشور دانشگاه آن کشور از نظر کمی و کیفی است .
وی با بیان اینکه دانشگاه ملایر به عنوان دومین دانشگاه بزرگ استان از ابتدای تاسیس تاکنون در مسیر توسعه از نظر کمی و کیفی گام برداشته و متوقف نمی شود افزود : در حال حاضر این دانشگاه 170 عضو هیات علمی ، هفت دانشکده و 5 هزار و 279 دانشجو دارد .
رئیس دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه در حال حاضر 27 رشته کارشناسی ، 31 رشته ارشد ، و 14 رشته دکترا داریم گفت : امسال به دنبال اخذ رشته هایی مانند نانوشیمی ، نانو مواد ، دکترای علوم کامپیوتر ، مدیریت و برنامه ریزی آموزش عالی ، مشاوره و مدیریت و تربیت بدنی هستیم .
وی با بیان اینکه تنوع رشته ها در سال های آینده جزو سیاست های وزارت علوم در دانشگاه های کشور است گفت : در حال حاضر بسیاری از رشته ها اشباع شده است .
سایوند ادامه داد : مهندسی مبل یکی از رشته هایی است که دانشگاه ملایر با توجه به ظرفیت های شهرستان نیازمند آن است .
وی با اشاره به اینکه رسالت دانشگاه برآورد هزینه ها و خدمت به جامعه پژوهش محور و ارتباط با صنعت است گفت : در حال حاضر پروژه های عمرانی دانشگاه ملایر در حال تکمیل است ، کتابخانه این دانشگاه از سال 88 شروع شده و به خاطر مشکلات موجود هنوز به اتمام نرسیده است .
رئیس دانشگاه ملایر پیشرفت فیزیکی این پروژه را 80 درصد برشمرد و افزود : سالن آمفی تئاتر نیز با توجه به نیاز دانشگاه در حال انجام است که هنوز به اتمام نرسیده است .
وی ادامه داد : این سالن با ظرفیت 600 نفری 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا کنون برای آن 6 میلیارد تومان هزینه شده است تا تکمیل آن نیز 3 میلیارد تومان دیگر نیاز داریم که سعی ما اتمام هر چه سریعتر این پروژه است .
سایوند با اشاره به موفقیت های دانشگاه ملایر در حوزه فرهنگی تصریح کرد : در حال حاضر تشکل ها ، حوزه قرآن و عترت ، انجمن های علمی و فرهنگی ، گروه های تخصصی و .
موفقیت های خوبی را داشتند و دانشجویان در این عرصه خوش درخشیده اند .
وی بیان کرد : با توجه به خلاقیت های نسل جدید باید امیدبخشی در عرصه فرهنگی بین دانشجویان ارتقا یافته و امید به عنوان بازوی قوی دانشگاه اگر در کنار علم قرار گیرد فرصت پیشرفت می دهد .
رئیس دانشگاه ملایر پژوهشکده انگور و کشمش با 3 هزار و 500 متر را یکی از مهمترین دستاورد های دانشگاه ملایر طی سال های اخیر برشمرد و افزود : ایجاد این پژوهشکده کمک به بخش کشاورزی کشور است .
وی با بیان اینکه پژوهشکده انگور ملایر آماده افتتاح است گفت : با توجه به جهانی شدن انگور ملایر نقش دانشگاه را نباید در این موفقیت فراموش کرد پس باید از تمام ظرفیت های علمی این دانشگاه استفاده شود .
سایوند با بیان اینکه دانشگاه یافته های علمی خود را در اختیار کشاورزان و باغداران قرار می دهد تا به آن ها کمک کند گفت : با مجوز جدیدی که صادر شده هفت رشته جدید به رشته های این پژوهشکده افزوده می شود .
وی مهمانسرای دانشگاه با 730 متر و 40 درصد پیشرفت ، محوطه سازی با 5 هزار متر مربع ، دانشکده فنی و مهندسی با 7 هزار و 500 متر ، مرحله دوم تصفیه خانه پساب و احداث مسجد در دانشکده عمران و معماری را از پروژه های در حال انجام دانشگاه دانست .
سایوند ارتقای فضای سبز دانشگاه ملایر را از دیگر برنامه های در دست اقدام برشمرد و تصریح کرد : 5 هزار اصله نهال در دو ماه گذشته در دانشگاه کاشته شده است .
وی گفت : در حال حاضر 40 درصد دانشجویان این دانشگاه ساکن خوابگاه ها هستند؛ 19 خوابگاه داریم از این تعداد چهار خوابگاه ملکی و 15 خوابگاه نیز استیجاری است .
رئیس دانشگاه ملایر در ادامه با بیان اینکه بودجه دانشگاه ملایر 25 درصد افزایش داشته است افزود : سال گذشته بودجه این دانشگاه 45 میلیارد تومان بوده که امسال این رقم افزایش داشته است .
وی اضافه کرد : با توجه به بودجه های دانشگاه در حوزه های مختلف عمرانی ، رفاهی و هزینه های جاری جا دارد این میزان افزایش پیدا کند .
سایوند با بیان اینکه بسیاری از بخش های دانشگاه با مشارکت و همکاری دانشجویان اداره می شود افزود : خروجی علمی درخشان موید این مطلب است .
وی با اشاره به اینکه در بخش مدیریت بین الملل نیز دانشگاه ملایر موفقیت های خوبی را داشته و در زمینه های مختلف با دانشگاه های کشور های دیگر ارتباطات خوبی حاصل شده است گفت : در حال حاضر 16 دانشجوی خارجی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند .
رئیس دانشگاه ملایر اضافه کرد : روابط خوب و مدیریت بین الملل دانشگاه ها امر مهم و بدیهی است و یکی از شاخص های موثر در رتبه بندی دانشگاه ها محسوب می شود .
انتهای پیام/د .
ا پژوهشکده انگور ملایر آماده افتتاح است.