نمایش خبر
برنا
13:06
> دانشگاه گیلان به شبکه بین المللی دانشگاه های راه ابریشم پیوست .
> دانشگاه گیلان به جمع دانشگاه های راه ابریشم پیوست دانشگاه گیلان به شبکه بین المللی دانشگاه های راه ابریشم پیوست .
به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان رئیس دانشگاه گیلان با اعلام این خبر گفت : پس از برگزاری سومین دوره همایش بین المللی مطالعات راه ابریشم با عنوان مردم و محیط زیست در امتداد ابریشم در دانشگاه گیلان و نشست با سانگ دون هوانگ دبیر کل شبکه دانشگاه های راه ابریشم ، دانشگاه گیلان به جمع دانشگاه های راه ابریشم پیوست .
دکتر احمد رضی افزود : شبکه دانشگاه های راه ابریشم با هدف توسعه روابط علمی و فرهنگی کشورهای در مسیر این تجاری قدیمی ، تحکیم صلح و دوستی و احیای سنت های مشترک ملت ها در دانشگاه مطالعات خارجی هانکوک کره جنوبی و با عضویت 78 دانشگاه از کشورهای مختلف جهان از سال 2015 فعال است .
وی گفت : شبکه دانشگاه های راه ابریشم دارای 4 موسسه شامل شبکه اتحادیه روسای دانشگاه های راه ابریشم ، انجمن بین المللی راه ابریشم ، شبکه اتحادیه دانشجویان دانشگاه های راه ابریشم و ارکستر سمفونی است .
رئیس دانشگاه گیلان اعلام کرد : در چارچوب این شبکه دانشجویان دانشگاه های عضو می توانند در رقابت های بین المللی نگارشی WRICOS و عکاسی PHOCOS شرکت کنند که جوایز ارزنده ای برای نفرات برتر در نظر گرفته می شود .
دکتر احمد رضی گفت : فعالیت های علمی شبکه دانشگاه های راه ابریشم حمایت از فعالیت های پژوهشی همانند برگزاری همایش ها ، انجام پژوهش های مشترک ، تبادل استاد و دانشجو ، برگزاری فستیوال های دانشجویی است .
وی در پایان خاطرنشان کرد : با توجه به تحولات علمی و اقتصادی در شرق ، اهمیت جاده ابریشم در تحول اقتصادی کشورهای آسیایی و عضویت دانشگاه های برجسته کشورهای اروپایی همچون ایتالیا ، اسپانیا ، پرتغال ، یونان و روسیه در این شبکه ، عضویت دانشگاه گیلان در این شبکه گام موثری در همکاری های علمی دانشگاها و گسترش مبادلات فرهنگی و اقتصادی بین ایران و دیگر کشورها در مسیر تاریخی جاده ابریشم است .
Print Email Short Link کد خبر : 846488 تاریخ خبر : 1398/02/25 13 : 06 : 09 پرتغال جهان رئیس دانشگاه کره جنوبی یونان.